Ważna informacja dla Rodziców.

Szanowni Rodzice!
Dyrektor Zespołu Szkół w Skopaniu w porozumieniu z organem prowadzącym – Gmina Baranów Sandomierski – informuje, że nie ma przesłanek prawnych i epidemiologicznych, aby zamknąć przedszkole w Skopaniu. Zajęcia zawieszone są w grupach, w których Sanepid potwierdził przypadek COWID-19. Rodzice tych dzieci otrzymują zasiłek opiekuńczy, ponieważ pełnią opiekę nad dziećmi przebywającymi w kwarantannie. Pozostałe grupy funkcjonują bez zmian, ponieważ nie potwierdzono tam przypadku zakażenia. Nie ma więc podstaw prawnych do wysłania tych dzieci na kwarantannę i wypłaty zasiłku opiekuńczego dla rodzica, który nie poszedłby do pracy z powodu zatrzymania dziecka w domu.
W dalszym ciągu proszę o obserwację własnych pociech.
Marzenna Lasek – dyrektor Zespołu Szkół w Skopaniu.