Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Dnia 9 maja odbył się II Gminny Konkurs „Jestem Polką i Polakiem”. Nasze przedszkole reprezentowali Liliana R. i Wojciech T. Dzieci miały do wykonania różne zadania , z którymi poradziły sobie wyśmienicie. Były gratulacje, dyplomy i nagrody oraz wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a Lilianie i Wojtkowi gratuluję wiedzy i odwagi.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

W dniu 7 maja odbył się XIX Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej. Nasze przedszkole reprezentowała Madzia J. – zaśpiewała piosenkę pt. „Leśne duszki”. Oto krótka relacja z tego występu – wielkie gratulacje dla Madzi.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

„Wiosna, ach to ty” – konkurs w Dąbrowicy.

„Wiosna, ach to ty” – konkurs w Dąbrowicy.

Dnia 26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu w Dąbrowicy odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowały Karolinka B. i Emilka D.
Dziewczynki pięknie recytowały wyuczone wierszyki, miały również okazję popracować na Darach Froebla . Na zakończenie odbyło się rozdanie dyplomów i nagród i słodki poczęstunek.

Konkurs bajkowy „Kochamy bajki i baśnie” w grupie Skrzatów.

Konkurs bajkowy „Kochamy bajki i baśnie” w grupie Skrzatów.

W dniu 25 kwietnia w grupie Skrzatów odbył się konkurs wiedzy o bajkach. Dzieci rozpoznawały bajkę po wylosowanej postaci, rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, kodowały wyrazy i odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące bajek i baśni. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Dzień Ziemi u Skrzatów.

Dzień Ziemi u Skrzatów.

Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy Skrzatów obchodziły Dzień Ziemi. Segregowały śmiecie do koszy odpowiedniego koloru, dziewczynki malowały farbami max obrazki a chłopcy wykonywali karty pracy. Każdy starał się wykonać zadanie jak najlepiej. Dzieci pięknie odpowiadały na wszystkie pytania związane z ochroną środowiska.

Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizacje, wiesze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy dzieciom jak piękna jest polska tradycja wielkanocna i w jaki sposób możemy ją kultywować.

Konkurs palm u Skrzatów.

Konkurs palm u Skrzatów.

Dnia 5 kwietnia 2019 r został rozstrzygnięty Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Rodzice wraz z dziećmi wykonali przepiękne palmy, wszystkie prace zostały nagrodzone. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom za udział w konkursie.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Dnia 2 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru – Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Licho nie śpi”. Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie.
Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona.
Każdy spogląda na sąsiada z niepokojem. Co się dzieje? Ot złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuje jak tu komuś dokuczyć. Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni leśne zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło.
W trakcie spektaklu dzieci uczą się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich
kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego.
Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga.
Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych, uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.

Skrzaty zakładają Wiosenny Kącik Przyrody.

Skrzaty zakładają Wiosenny Kącik Przyrody.

Wraz z nadejściem wiosny „Skrzaty” postanowiły 27 marca 2019r. założyć zielony kącik przyrody. Rano wybraliśmy się do Sklepu Ogrodniczego żeby kupić wszystkie potrzebne rzeczy, jak również aby dowiedzieć się co można kupić w tym sklepie oprócz nasion i cebulek kwiatowych. Następnie dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Sześciolatki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie zasiały nasiona : owsa, rzeżuchy, pietruszki, sałaty, bazylii, szczypiorku oraz zasadziły cebulkę. Przesadziliśmy również do większej doniczki hiacynta, który już pięknie pachnie w sali. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać.

1 2 7 8