Skrzaty pracują zdalnie.

Dzieci z grupy Skrzaty pracowały w domu pod okiem swoich rodziców. Była zabawa ale i trochu zadań do wykonania, oczywiście przygotowanych na miarę możliwości dzieci. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w edukację zdalną dzieci.

Dzień Wody u Skrzatów.

Dzień Wody u Skrzatów.

W grupie Skrzatów środa 24 marca była bardzo niebieska. Wszystkie dzieci w dobrych humorach pojawiły się w przedszkolu ubrane na niebiesko. Rozmawialiśmy w tym dniu o tym jak bardzo potrzebna jest woda w naszym życiu i że trzeba ją oszczędzać. Najwięcej radości dały dzieciom przeprowadzone eksperymenty. Po zajęciach w przedszkolu dzieci wykonały wspólnie z rodzicami eksperymenty w domu. Zabawa była przednia.

Skrzaty witają wiosnę.

Skrzaty witają wiosnę.

Dzieci z grupy Skrzaty przywitały wiosnę piosenką, wiosennymi zabawami oraz kolorowaniem Marzanny. Spotkały również odchodzącą panią Zimę oraz wesołą Panią Wiosnę. Był to zielony dzień w naszym przedszkolu więc na obiad były nawet zielone naleśniki, które wszystkim bardzo smakowały.

Dzień Kobiet u Skrzatów.

Dzień Kobiet u Skrzatów.

Dziewczynki z grupy SKRZATY obchodziły w tym roku swoje święto z niewielkim opóźnieniem dnia 15 marca. Mimo to był to dzień bardzo radosny i wesoły.Chłopcy bardzo elegancko ubrani wręczyli dziewczynkom wspaniałe prezent, składając im życzenia, były uściski a nawet całusy. Wszyscy kolorowali dla swoich mam obrazek wg kodu. Był to dzień pełen wrażeń.

Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu.

Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu.

Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach albo oglądnąć kolekcje miniaturowych dinozaurów. Nasi przedszkolacy znają wiele ciekawostek o życiu dinozaurów, ich nazwach, wielkości, o tym gdzie mieszkają i czym się żywią. Jest to dzień, który dzieci bardzo lubią ponieważ każdy potrafi powiedzieć coś ciekawego na temat dinozaurów.

Walentynki…

Walentynki…

W Dniu Świętego Walentego, każdy uczuciem obdarowuje każdego. Ja tobie ślę – 1000 buziaków, 100 wesołych pluszaków, 10 gwiazdek z nieba i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.
Takie życzenia były na przedszkolnych walentynkach, były konkursy, zadania do wykonania i dużo zabawy i radości.

Dzień Pizzy w naszym przedszkolu.

Dzień Pizzy w naszym przedszkolu.

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań, które można zamówić niemal w każdym zakątku świata. Dzisiaj w naszym przedszkolu pachniało i smakowało pizzą. Dzieci z grupy Skrzaty, Krasnoludki i Muchomorki własnoręcznie wykonywały pizzę a Motylki tworzyły pizzę z plasteliny.
Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały dzisiaj pachnące i chrupiące, ulubione przez wszystkich danie.

W karnawale same bale…

W karnawale same bale…

Dnia 28 stycznia dzieci z naszego przedszkola miały zabawę karnawałowo. Ze względu na panujące warunki każda grupa bawiła się w swojej sali. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane, było bardzo kolorowo, wesoło i radośnie.

Zimowe szaleństwa Skrzatów.

Zimowe szaleństwa Skrzatów.

Dnia 20 stycznia dzieci z grupy Skrzaty wyruszyły na kulig zorganizowany przez Beatę i Marcina Wdowiak. Była jazda saniami ciągniętymi przez koniki i traktor, lepienie bałwanków oraz pieczenie kiełbasy przy ognisku. Radości było wiele. Mimo lekkiego mrozu wszystkie buzie były radosne i uśmiechnięte.

Skrzaty robią popcorn.

Skrzaty robią popcorn.

W środę 20 stycznia dzieci z grupy SKRZATY robiły w przedszkolu popcorn. Rozmawialiśmy z czego robiony jest popcorn, gdzie jest go najwięcej, gdzie najczęściej jemy popcorn i oczywiście jak robi się go w domu. Dzieci wykonały „popcornową” owieczkę, którą zabrały do domu a na koniec z wielkim apetytem pałaszowały przygotowany smakołyk.

Skrzaty porównują śnieg sztuczny i prawdziwy.

Skrzaty porównują śnieg sztuczny i prawdziwy.

We wtorek Skrzaty w sali bawiły się sztucznym śniegiem, zrobionym z sody i mąki ziemniaczanej. Każde dziecko próbowało ulepić małego bałwanka. Fajnie ćwiczyły dzieci również rączki przesypując, zgniatając śnieg. Po obiedzie wyszliśmy na plac przedszkolny gdzie dzieci z wielką ochotą bawiły się śnieżkami ale już prawdziwym śniegiem. Zabawa była przednia.

Dzień Śniegu u Skrzatów.

Dzień Śniegu u Skrzatów.

W poniedziałek 18 stycznia dzieci z grupy Skrzaty obchodziły Dzień Śniegu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację, z której dowiedziały się co to jest śnieg, jakie są jego właściwości, jak wyglądają płatki śniegu, co można zrobić ze śniegu.
Następnie w trzyosobowych grupach wykonały z płatków kosmetycznych wesołe bałwanki.

1 2 4 5