Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów.

Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów.

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas… Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane babcie i dziadkowie. Dnia 18 stycznia 2019 r. w grupie Skrzatów zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie.
Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielki przedstawienie pt. „Jasełka” oraz recytowały wiersze, śpiewały piosenki o babci i dziadku. Mogły w ten wyrazić swoją wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości „Skrzaty” wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zima, zima biała – Skrzaty szaleją…

Zima, zima biała – Skrzaty szaleją…

W środę Skrzaty skorzystały z uroków zimy i bawiły się w parku na śniegu. Zabawy było co nie miara….

Skrzaty uczą się hiszpańskiego.

Skrzaty uczą się hiszpańskiego.

• Od środy 9 stycznia dzieci z grupy Skrzatów rozpoczęły zabawę z j. hiszpańskim. Mama Zosi zgodziła się przychodzić do nas co tydzień i uczyć dzieci prostych słówek i wyrażeń w języku hiszpańskim. A podczas zabawy dzieci powtarzają słówka z Zosią.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W dniu 15 stycznia nasze przedszkole odwiedziła kolejny raz Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci poznały tańce karnawałowe z różnych czasów i krajów, same zakosztowały dworskich tańców. Poznały również nazwy i budowę instrumentów.
Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Skrzaty w kinie.

Skrzaty w kinie.

Dnia 5 grudnia dzieci z grupy Skrzatów wybrały się do kina. Obejrzeliśmy animowaną komedię „Grinch”. Było bardzo fajnie i już planujemy następny wyjazd do kina.

Ciekawa wizyta u Skrzatów.

Ciekawa wizyta u Skrzatów.

Dnia 27 listopada dzieci z grupy Skrzatów odwiedziła pani Ela, która uczy w szkole przyrody i geografii. Zapoznała dzieci z mapą naszego kraju, pokazała na mapie góry, kotliny, niziny i wyżyny. Każde dziecko otrzymało do pokolorowania mapę Polski. Wizyta związana była z realizacją przez nas tematu o Polsce, który będzie jeszcze realizowany w następnych etapach. Dzieci już z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę pani Eli.

Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził najbardziej lubiany i wyczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Wszystkie dzieci wraz z Mikołajem obejrzały program przygotowany przez dzieci z grupy Skrzatów. Była to historia świętego Mikołaja, wiersze i piosenki. Następnie Mikołaj wędrował od grupy do grupy rozdając przepiękne prezenty. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone otrzymanymi prezentami. Obiecały być bardzo grzeczne i zaprosiły Mikołaja na następny rok.

Skrzaty dekorują pierniczki.

Skrzaty dekorują pierniczki.

W dniu 19 grudnia Skrzaty zabrały się do udekorowania pierniczków, które upiekła nam mama Emila U. W dużym skupieniu powstawały wzorki, kropki i wywijasy na pierniczkowym misiu i korzennych ciastkach. Było oblizywanie paluszków i podjadanie ozdób. Wszystkie pierniki powędrowały do domu i maja zawisnąć na choince. Jeszcze raz bardzo dziękujemy mamie Emilka.

Wigilii czas, wigilii czas…

Wigilii czas, wigilii czas…

We wtorek 18 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Wszystkie dzieci pięknie i odświętnie ubrane zebrały się w sali Skrzatów, żeby wysłuchać wierszy i piosenek o Bożym Narodzeniu. Następnie zaprezentowały się Motylki a na koniec razem z Biedronkami wszyscy śpiewali znane dzieciom kolędy. Potem każda grupa w swojej sali składała sobie świąteczne życzenia i łamała się opłatkiem. Wszyscy zajadali się następnie wigilijnym barszczem i pierogami. Teraz wszyscy czekamy na wigilijne potrawy w domu. Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs patriotyczny w grupie Skrzatów.

Konkurs patriotyczny w grupie Skrzatów.

Dnia 9 listopada rozstrzygnięty został konkurs w grupie Skrzatów. Dzieci wykonały samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców przepiękne prace plastyczne, niektóre zaśpiewały piosenkę lub powiedziały wiersz związany z niepodległością. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami za trud i zaangażowanie w przygotowane się do konkursu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

1 2 5 6