Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu.

Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu.

We wtorek 10.03.2020r do naszego przedszkola zawitał gość – Pan Stanisław Bernad – stomatolog. Wizyta to jeden z elementów realizacji Programu „Aqua Fresh” i „Czyściochowo”, w których bierze udział nasze przedszkole. Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Pan Stanisław pokazał dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz opowiedział ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku.

Dzień Kobiet u Skrzatów.

Dzień Kobiet u Skrzatów.

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek”

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku.

Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.
W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w naszej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.
Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów…
Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech…

Walentynki i Dzień Kota u Skrzatów.

Walentynki i Dzień Kota u Skrzatów.

W piątek 14 lutego Skrzaty świętowały Walentynki – rozmawialiśmy o przyjaźni, dobroci, o wspólnych zabawach. Dzieci dzień wcześniej kolorowały serduszka dla przyjaciela, a w piątek pałaszowały słodkie serduszka upieczone przez mamę Kamilka i Natalki. Każde dziecko otrzymała sercowy balon i lizaka z którym maszerowały do domu.
W poniedziałek 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola z kotkami – pluszakami. Była świetna i wesoła zabawa.

Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów.

Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów.

Dnia 7 lutego dzieci z grupy Skrzaty odwiedzili wspaniali goście – babcie i dziadkowie. Dzieci pomimo wielkiej tremy pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i wspólnie tańczyły z dziadkami. Na zakończenie obdarowały dziadków prezentami i wieloma całusami. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni swoimi wnukami i niejedna łza zakręciła się w oku.

W karnawale same bale…

W karnawale same bale…

Dnia 28 stycznia 2020r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w balu karnawałowym. Od rana w przedszkolu było kolorowo i bajkowo – były księżniczki, czarownice, pielęgniarki, królowe, policjanci, strażacy, dinozaury i wiele, wiele innych postaci. Wszystkie dzieci bawiły się pod kierunkiem wodzireja. Zabawa była bardzo udana, a dzieci bardzo zadowolone.

Wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu.

Wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu.

Wtorek 17 grudnia był jednym z najpiękniejszych dni w roku 2019. W tym dniu wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane spotkały się na wspólnym kolędowaniu.Dzieci z poszczególnych grup zaśpiewały różne pastorałki.
W świątecznym nastroju dzieci wróciły do swoich sal, gdzie przy choineczkach i pięknie nakrytych stołach łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia, spożywały wigilijne potrawy.
Takie spotkania bardzo integrują społeczność przedszkolną. Wszyscy szanujemy i pielęgnujemy piękną, polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

Mobilna Filharmonia.

Mobilna Filharmonia.

Dnia 5 grudnia do naszego przedszkola zawitała Mobilna Filharmonia z Rzeszowa . Posłuchaliśmy utworów z różnych regionów naszego kraju – „Piękna nasza Polska cała”. Dzieciom bardzo podobała się muzyka, a niektórzy mogli spróbować zagrać na diabelskich skrzypcach czy na kontrabasie. Czekamy na następne spotkanie…

Mikołaj najbardziej oczekiwany gość…

Mikołaj najbardziej oczekiwany gość…

Dnia 6 grudnia do naszego przedszkola przybył najbardziej oczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Wszystkie grupy pięknie powitały tak zacnego gościa, były piosenki, tańce i wiersze. Ponieważ wszystkie dzieci w naszym przedszkolu były bardzo grzeczne każde otrzymało piękny prezent.
Mikołaju do zobaczenia za rok.

Przedszkole Promujące Zdrowie.

Przedszkole Promujące Zdrowie.

Drodzy Rodzice! Miło nam poinformować, że dnia 26 listopada 2019r. podczas XVIII Rejonowej Konferencji Naukowo-Metodycznej z Promocji Zdrowia nasze przedszkole otrzymało Certyfikat przyjęcia do Rejonowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Przedszkolni koordynatorzy zespołu ds. promocji zdrowia Pani J. Lombara i Pani J. Opałka przedstawiły prezentację na temat działań podejmowanych przez nasze przedszkole z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego. Dokument ten jest wielkim wyróżnieniem dla pracy całej społeczności przedszkolnej: personelu przedszkola, rodziców oraz dzieci.

Dzień Misia u Skrzatów.

Dzień Misia u Skrzatów.

Dnia 26 listopada 2019 r dzieci z grupy Skrzaty świętowały Dzień Misia. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w tym dniu ze swoim ulubionym misiem. Zaprosiliśmy również do przedszkola rodziców, którzy wspólnie z nami się bawili, tańczyli i wykonywali różne zadania. Dziękuję rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

Skrzaty rozmawiają o zdrowiu.

Skrzaty rozmawiają o zdrowiu.

Skrzaty realizowały temat – Dbamy o zdrowie. W związku z tyn dnia 20 listopada 2019r odwiedziła naszą grupę pani pielęgniarka, która przypomniała jak należy dbać o zdrowie, co robić żeby nie chorować.Można było również posłuchać bicia własnego serduszka. Skrzaty były bardzo zadowolone z tej wizyty.

Skrzaty szaleją…

Skrzaty szaleją…

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” bawiły się w basenie z kulkami. Radości było wiele…

1 2