Przedszkolaki tańczą…

Przedszkolaki tańczą…

W dniu 24 czerwca 2018 r dzieci z grup – Biedronki, Skrzaty i Muchomorki występowały na Festynie Rodzinnym z okazji Dni Skopania. Mali artyści zaprezentowali piosenki i tańce przygotowane wspólnie ze swoimi paniami.
Jak zawsze występy były bardzo piękne i wesołe. Dziękujemy wszystkim za przybycie mimo niesprzyjającej pogody.

Dzień Mamy i Taty u Skrzatów.

Dzień Mamy i Taty u Skrzatów.

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też dnia 28 maja 2018 r Skrzaty zaprosiły swoich rodziców do przedszkola. Dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze. U niejednego rodzica łza zakręciła się w oku. Na koniec były życzenia, laurki i buziaki oraz zaproszenie na słodki poczęstunek.

Skrzaty w Magicznych Ogrodach

Skrzaty w Magicznych Ogrodach

W dniu 11 maja 2018r dzieci z grupy Skrzatów wybrały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów.
Dzieci najlepiej poznają świat wokół siebie eksplorując i badając. Spontanicznie podejmują działania, których efektem jest zdobywanie doświadczeń i rozwój. W Magicznych Ogrodach mają szansę rozwijać się pobudzając zmysły – wzroku, słuchu, węchu, dotyku, równowagi. Zielone przestrzenie i specjalnie skonstruowane place zabaw sprzyjają rozwojowi koordynacji ruchowej i wzrokowo – ruchowej.
Podczas wizyty w Magicznych Ogrodach dzieci mogły podziwiać piękno otaczającej je przyrody. Odwiedziły Zamek Wróżek , gdzie zabawy było co nie miara, Kuchnię Bulwiaków, na Marchewkowym Polu próbowały wyrwać ogromne marchewki, kolejką przemierzyły piękną Kwiatową Krainę, stoczyły rycerskie walki w Krasnoludzkim Grodzie, bawiły się na Robankwej Łące. Szaleństwa zakończyły na Wrzosowisku gdzie mogły się bawić na dmuchańcach i trampolinach.
Przed wyjazdem zatańczyły z Mordolem i rycerzem taniec radości.
Bardzo zmęczone ale zadowolone wracały do domu.
Bardzo dziękuję mamom za pomoc podczas wycieczki.

Pierwsza pomoc – wiemy jak jej udzielać.

W dniu 10 kwietnia 2018 r odbyło się szkolenie dla dzieci z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów z firmy DREAM – TEAM. Dzieci uczyły się jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia życia, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia, jak wezwać pomoc, zadbać o drogi oddechowe poszkodowanego i poinstruować dorosłego jak skutecznie przeprowadzić resuscytację. Dzieci zobaczyły również jak należy użyć automatycznego defibrylatora i w jaki sposób układamy poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
Przedszkolaki te najmłodsze jak i te najstarsze z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszelkie polecenia, uczyły się wierszyków i rymowanek.
„Nie widzę, nie słyszę, nie czuję pogotowia potrzebuję”

Spotkanie Wielkanocne u Skrzatów.

Spotkanie Wielkanocne u Skrzatów.

W dniu 26 marca 2018 r w grupie Skrzatów odbyło się Wielkanocne Spotkanie połączone z warsztatami plastycznymi. Dzieci przestawiły krótką część artystyczną, następnie rodzice i dzieci wzięli udział w konkursach a na zakończenie każdy mógł wykonać pracę plastyczną. Dzieci bardzo ochoczo zabrały się do pracy i wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywali różne prace plastyczne związane ze świętami.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za liczny udział w spotkaniu , wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i życzymy Wesołego Alleluja!

Uroczyste śniadanie Wielkanocne.

W dniu 28 marca 2018 r nasze przedszkolaki rozpoczęły świętowanie Wielkiej Nocy – wszyscy spożyli świąteczny barszczyk i babki. Były krótkie z serca płynące życzenia i mile spędzone chwile.

Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami i pracownikami składają najserdeczniejsze życzenia świąteczne – Wesołego Alleluja !

Witaj Wiosno.

Witaj Wiosno.

W środę21 marca 2018 r dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę.Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Wiosenne przebudzenie”, zaprezentowane przez najstarsze przedszkolaki – grupę MUCHOMORKÓW, które przygotowała pani Justynka Lombara.
Później każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, śpiewając wiosenne piosenki.
Miejmy nadzieję, że po tak pięknych występach wiosna w końcu się obudzi i da znać o sobie.

Warsztaty Mydlarskie.

Warsztaty Mydlarskie.

          We wtorek 20.03.18 r. w naszym przedszkolu zapachniało … odbyły się WARSZTATY MYDLARSKIE.             Jedna z sal służyła jako pracownia, do której przychodziły poszczególne grupy. Każde dziecko miało przygotowany swój warsztat pracy: kolorowe tacki, kubeczki, silikonowe foremki. Na stolikach stały kolorowe barwniki oraz fiolki z pachnącymi olejkami. Dzieci według własnego upodobania dobierały zapachy, kolory i ozdoby tworząc fajne mydełka. Ta praca bardzo się dzieciom podobała- samodzielne działania zawsze dają wiele radości i satysfakcji.

Teatrzyk „Złota rybka”

W dniu 23.02.2018r. w naszym przedszkolu zagościli aktorzy ze Studia Teatralnego Krak – Art z Krakowa. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały bajkę, mogły również brać czynny udział w przedstawieniu. Bajka bardzo podobała się wszystkim przedszkolakom, aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Wycieczka Skrzatów do Tarnobrzega.

Wycieczka Skrzatów do Tarnobrzega.

        Dnia 19 lutego 2018 r. „Skrzaty” wyruszyły na wycieczkę do Tarnobrzega.
Dzieci najpierw odwiedziły Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły. Jest to swego rodzaju muzeum przyrodnicze, traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku,siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie.
Dzieci zobaczyły m. in. : terraria z żywymi przedstawicielami rodzimej herpetofauny, potężne 1000 litrowe akwarium z żywymi rybami i skorupiakami wiślanymi, tablice interaktywne prezentujące odgłosy ptaków i zwierząt, okazy minerałów, przekroje drzew i wiele innych.
Następnie dzieci pojechały do szpitala – SOR, gdzie mogły zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia, zwiedziły salę intensywnej terapii oraz salę gdzie wykonuje się zabiegi w nagłych przypadkach, wypadkach. Skrzaty podarowały od siebie misie, które otrzymają dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych i te którym wykonywane są zabiegi. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Basi Marek – mamie Kamilka za pomoc w zorganizowaniu tej wizyty w szpitalu.

Skrzaty w bibliotece.

Skrzaty w bibliotece.

We wtorek 22 lutego dzieci z grupy SKRZATÓW odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Beata opowiedziała nam co robimy w bibliotece, jak należy się zachowywać, jak dbać o książki, jak ważne jest czytanie książek. W naszej grupie też już można wypożyczać książki, będziemy je czytać razem z rodzicami w domu.
Wielka prośba do rodziców dzieci z grupy Skrzatów – serdecznie zapraszamy do odwiedzania przedszkola i czytania bajek.

Ciekawa wizyta u Skrzatów.

Ciekawa wizyta u Skrzatów.

Dnia 14 marca w grupie Skrzatów odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką.
Pani Basia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczym pudełkiem. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca.W czasie spotkania dzieci dowiedziały się , w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka opowiedziała też o swojej pracy.
Serdecznie dziękujemy pani Basi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

1 2 3 4