Konkurs patriotyczny w grupie Skrzatów.

Konkurs patriotyczny w grupie Skrzatów.

Dnia 9 listopada rozstrzygnięty został konkurs w grupie Skrzatów. Dzieci wykonały samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców przepiękne prace plastyczne, niektóre zaśpiewały piosenkę lub powiedziały wiersz związany z niepodległością. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami za trud i zaangażowanie w przygotowane się do konkursu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

Dzień dyni u Skrzatów.

Dzień dyni u Skrzatów.

Dnia 26 października w grupie Skrzatów świętowaliśmy Dzień dyni. Większość dzieci i rodziców przyszła do przedszkola ubrana na pomarańczowo, pojawiły się też dyniowe babeczki, lizaki oraz różnego rodzaju dynie. Dzieci zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności, pokazały czego już nauczyły się w 6 latkach a następnie wspólnie z rodzicami ozdabiali dynie, tworząc różne stworki – potworki, które zostały wyeksponowane w szatni. Wszyscy byli weseli i uśmiechnięci. Bardzo dziękujemy mamom, które przygotowały wspaniałe smakołyki.

Skrzaty w Muzeum Bombki Choinkowej.

Skrzaty w Muzeum Bombki Choinkowej.

Dnia 25 października Skrzaty odwiedziły jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Czekała na nas pani przewodnik, która pokazała nam stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok oraz oprowadziła po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomnianym wrażeniem było samodzielne malowanie bombki. Każde dziecko otrzymało również bombkę ze swoim imieniem. Mimo, że do świąt jeszcze czas to ta wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastój.

Skrzaty robią soki.

Skrzaty robią soki.

Dnia 10 października Skrzaty postanowiły zrobić pyszny sok marchewkowo – owocowy. Najpierw wybraliśmy się do sklepu po marchewkę, dzieci zobaczyły również pracę pani ekspedientki. Po powrocie do przedszkola zapoznały się ze sprzętem do robienia soków – sokowirówką. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pracowały a na koniec ze smakiem wypiły zrobiony własnoręcznie sok.

Święto wszystkich chłopców.

Święto wszystkich chłopców.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Dnia 28.09.2018 r. wszyscy chłopcy z naszego przedszkola obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec dostał upominek, a dziewczynki słodycze. Radości i wzruszeń nie było końca.

Owocowe szaleństwa…

Owocowe szaleństwa…

W środę 3 października dzieci z grupy Biedronek i Skrzatów postanowiły zrobić owocową sałatkę. Zabawy było co nie miara a własnoręcznie wykonana sałatka smakowała najlepiej na świecie. Dzieci z grupy 6 latków – Skrzaty wykonały również gruszkowe jeżyki, które zabrały do domu.

Spotkanie z policjantem.

Spotkanie z policjantem.

Dnia 27 września w naszym przedszkolu gościliśmy pana policjanta, który przypomniał dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze. Przypomniał dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie w domu i przedszkolu oraz przestrzegał przed rozmową z obcymi osobami.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i słodycze.

Skrzaty w Sandomierzu.

Skrzaty w Sandomierzu.

Dnia 26 września Skrzaty odwiedziły Królewskie Miasto – Sandomierz.
Rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej, byliśmy w zbrojowni, gdzie chłopcy mogli zamienić się w rycerzy a dziewczynki w księżniczki.
Następnie przeszliśmy trasę turystyczną, zespół dawnych miejskich piwnic i składów pod miastem, wysłuchaliśmy pięknej legendy o Halinie Krępiance. Na zakończenie pobytu w mieście księdza Mateusza wyruszyliśmy w rejs statkiem po Wiśle.
Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Dzień Przedszkolaka.

Dzień Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.
Dnia 20 września wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wyruszyły w barwny pochód ulicami Skopania. Było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Na podwórku były wesołe zabawy a w przedszkolu czekały na dzieci niespodzianki. To był bardzo fajny dzień.

Przedszkolaki tańczą…

Przedszkolaki tańczą…

W dniu 24 czerwca 2018 r dzieci z grup – Biedronki, Skrzaty i Muchomorki występowały na Festynie Rodzinnym z okazji Dni Skopania. Mali artyści zaprezentowali piosenki i tańce przygotowane wspólnie ze swoimi paniami.
Jak zawsze występy były bardzo piękne i wesołe. Dziękujemy wszystkim za przybycie mimo niesprzyjającej pogody.

1 2 4 5