Oglądamy teatrzyk „Stoliczku, nakryj się”

Oglądamy teatrzyk „Stoliczku, nakryj się”

Było wesoło i kolorowo…

Oceanarium

Oceanarium

We wtorek 12 września nasze przedszkolaki przeniosły się w podwodny świat – mogły zapoznać się z fauną i florą mórz i oceanów. Wszystkim „podróż” bardzo się podobała, długo było jeszcze opowiadania i fascynacji już w swoich salach.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

W środę 20 września nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie grupy wyruszyły w pochód ulicami osiedla. Grupa SKRZATÓW i MUCHOMORKÓW odwiedziła również naszą szkołę – narobiliśmy trochę hałasu, odwiedziliśmy kolegów i koleżanki oraz pracowników szkoły. Dzieci wręczały specjalne medale, które zostały przygotowane specjalnie na to święto. Wszyscy przechodnie mimo kiepskiej pogody witali nas uśmiechem i dobrym słowem.

Dzień Jabłuszka u Skrzatów.

Dzień Jabłuszka u Skrzatów.

W środę 27 września w grupie SKRZATÓW obchodzone było „Święto czerwonego jabłuszka”. W sali dominował oczywiście kolor czerwony i pachniało świeżymi owocami przyniesionymi przez dzieci. Skrzaty wysłuchały wesołego wiersza „Entliczek – pentliczek”, potem dzieci oglądały, opisywały i smakowały różne owoce. Kolejnym etapem było wykonanie owocowych szaszłyków i soku jabłkowego. wszystko zostało następnie skonsumowane z wielkim apetytem. Dla lepszego humoru dzieci rozruszały się przy zabawie muzycznej „Uciekające jabłuszko” – brawo dla.

Dzień Chłopaka w grupie „Skrzatów”.

Dzień Chłopaka w grupie „Skrzatów”.

Dzień Chłopaka świętowaliśmy w Skrzatach dnia 29.09.2017r. Dziewczynki trochę zawstydzone ale uściski były i podziękowania od chłopców za kolorowe plecaczki z niespodzianką w środku. A żeby dziewczynkom nie było smutno dla nich też była słodka niespodzianka.

Dzień Uśmiechu w grupie „Skrzatów”

Dzień Uśmiechu w grupie „Skrzatów”

„Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.” Dzisiaj 3 października obchodziliśmy w grupie „Skrzatów” – Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć że wszyscy nie tylko dzieci powinni dużo się uśmiechać i poświęcać większą uwagę dobrym uczynkom. Dzieci wysłuchały opowiadania o wesołym skrzacie, którego potem rysowały, bawiliśmy się przy wesołej rymowance, a na zakończenie dzieci kolorowały medal uśmiechu, który zabrały do domu i miały wręczyć komuś z.

Święto Ziemniaka w grupie „Skrzatów”

Święto Ziemniaka w grupie „Skrzatów”

Ziemniak jest pospolitym ale również wspaniałym warzywem przyrządzanym na różne okazje. Wczoraj 9 października w grupie „Skrzatów” odbyło się zajecie integracyjne z rodzicami. Na początku wszyscy zachwycali się przepysznymi potrawami przygotowanymi przez rodziców oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Po pysznym podwieczorku przyszła pora na liczne ziemniaczane konkurencje (obieranie ziemniaków, slalon z ziemniakiem na łyżce, szukanie ziemniaków ukrytych w sali itp.). Walka była zacięta ale bardzo wyrównana i dała rodzicom.

Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak

Dnia 19 października w grupie Biedronek, Skrzatów i Muchomorków gościli panowie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Tarnobrzegu. Przeprowadzili wspaniałe zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze. Przypomnieli jak należy zachowywać się żeby być zawsze widocznym na drodze. Dzieci otrzymały znaczki i opaski odblaskowe, a przedszkole wzbogaciło się o piękne kamizelki odblaskowe. Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom WORD – u za wspaniałe spotkanie i czekamy na kolejne odwiedziny.

Bezpieczne Przedszkolaki na spacerze i w parku.

Bezpieczne Przedszkolaki na spacerze i w parku.

Skrzaty i Muchomorki w nowych kamizelkach odblaskowych na spacerze i podczas zabaw w jesiennym parku.

Skrzaty u strażaków.

Skrzaty u strażaków.

W trakcie spotkania dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112 . Następnie strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie : pożaru, burzy oraz wypadku..

Skrzaty w Yupi Parku

Skrzaty w Yupi Parku

Druga część wycieczki Skrzatów do Tarnobrzegu to zabawy w Yupi Parku – zdjęcia mówią same za siebie nic dodać, nic ująć…

Dzień Postaci z Bajek w grupie „Skrzatów”

Dzień Postaci z Bajek w grupie „Skrzatów”

„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała. Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała” Dzisiaj „Skrzaty” zamieniły się w ulubione postacie z bajek. Każde dziecko opowiadało z jakiej bajki pochodzi jego postać. Odwiedziliśmy Krasnoludki i Biedronki, którym bardzo podobały się nasze stroje, rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy związane z bajkami, a na zakończenie dzieci malowały farbami swoją ulubioną postać bajkową. Cały dzień upłynął nam bajkowo i wesoło. Bardzo serdecznie dziękuję.

1 2 3