Krasnoludki

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości poprzez udział w akademii, którą przygotowała grupa Biedronek. Z piosenką i tańcem wystąpiły również Motylki i Krasnoludki. Każda grupa wykonywała również prace plastyczne związane z tematyką – Jestem Polką i Polakiem. Dzieci wzięły również udział w pochodzie ulicami osiedla i odśpiewały wspólnie z dziećmi ze szkoły hymn Polski.

„W poszukiwaniu darów jesieni” – kodowanie u Krasnoludków.

„W poszukiwaniu darów jesieni” – kodowanie u Krasnoludków.

Kolejna przygoda Krasnoludków z kodowaniem. Tym razem dzieci przypomniały sobie jakie dary przynosi jesień i gdzie możemy je spotkać. Poszerzyły swoje wiadomości na temat drzew, ich owoców i liści. Następnie na macie do kodowania ułożyły jesienne sudoku. Zabawa w kodowanie sprawia dzieciom wiele radości.

Pierwszy list Krasnoludków.

Pierwszy list Krasnoludków.

Krasnoludki napisały swój pierwszy list-rysunek i włożyły go do koperty zaadresowanej do swoich rodziców. Dzieci utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imion rodziców i adresu domowego. Następnie udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Krasnoludki kupiły znaczki pocztowe, które nakleiły na swoich kopertach i wrzuciły listy do skrzynki pocztowej. Dzieci miały również możliwość obserwowania odbioru paczki nadanej do swojej Pani. Wizyta na poczcie wzbudziła wiele radości i była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Przedszkole pamięta

Przedszkole pamięta

23 października 2019r. Przedszkole włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach ogólnopolskiej akcji nasze dzieci wspólnie ze Szkołą Podstawową w Skopaniu zgromadziły się przy pomniku por. Romana Griesswalda.

Dzień Drzewa u Krasnoludków.

Dzień Drzewa u Krasnoludków.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jaką rolę odgrywają drzewa w przyrodzie i w życiu człowieka. Krasnoludki wiedzą, że drzewa dają zwierzętom schronienie a człowiekowi zapewniają czyste powietrze i cień w upalne dni. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego człowiek wycina las i na co przerabiane są drzewa. Krasnoludki uważnie słuchały i zadawały pytania. Ich wiedza na temat przyrody jest dość duża. Później w zespołach dzieci układały drzewo wykorzystując materiał przyrodniczy. Bawiły się przy piosence „Kolorowe listki”. Następnie wykonały pracę plastyczną „Drzewo z efektem 3D”. Był to bardzo pracowity i niezapomniany dzień, pełen uśmiechu i radości.

„Jesień na talerzu”- kodowanie u Krasnoludków.

„Jesień na talerzu”- kodowanie u Krasnoludków.

Kolejna przygoda Krasnoludków z kodowaniem. Dzieci na początku segregowały owoce, a następnie ułożyły „owocowe sudoku”.

„Moja miejscowość, mój dom” – kodowanie.

„Moja miejscowość, mój dom” – kodowanie.

Krasnoludki wykonują kolejne zadanie z cyklu „Moja miejscowość, mój dom”. Dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat miejscowości, w której mieszkają. Następnie ułożyły na macie krążki z kolorowymi budowlami, łącząc ze sobą dwie cechy: kolor i kształt. Krasnoludki doskonale poradziły sobie
z zadaniem.

Dzień Przedszkolaka 2019.

Dzień Przedszkolaka 2019.

Dnia 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały swój dzień – Dzień Przedszkolaka.

Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu.

Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu.

W naszym przedszkolu dnia 30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto.
Były życzenia, prezenty i różne wesołe zabawy.

Święto Pieczonego Ziemniaka – Krasnoludki.

Święto Pieczonego Ziemniaka – Krasnoludki.

Dnia 24 września 2019r. grupa Krasnoludki obchodziła „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na dzieci i rodziców czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Wiele radości sprawiły dzieciom takie konkurencje jak: szukanie ukrytych ziemniaków, wyścig z ziemniakiem na łyżce, sadzenie ziemniaków i zbieranie ziemniaków, rzucenie ziemniakiem do celu. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w obieraniu ziemniaków. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie przez dzieci i rodziców „Kartoflaka Cudaka”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Jak na piknik przystało nie mogło zabraknąć poczęstunku. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę.

Krasnoludki kodują cd.

Krasnoludki kodują cd.

20 września 2019r. „Krasnoludki” obchodziły Dzień Przedszkolaka. Dzieci wykonywały kolejne zadania z elementami kodowania „Fajnie jest być przedszkolakiem”. Dzieci doskonale odczytały kod stworzony przy pomocy symboli graficznych i dotarły do ukrytej niespodzianki.

Krasnoludki kodują.

Krasnoludki kodują.

„Krasnoludki” rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Dzisiejszy temat „Witaj przedszkole”.
Dzieci rozwiązały przygotowane logiczne zagadki, które stanowiły wstęp do nauki kodowania. Następnie na podstawie słownej instrukcji ułożyły obrazek. Dzieci współpracując ze sobą doskonale rozwiązały zadanie.

1 2 6 7