Krasnoludki

Dzień Kredki u Krasnoludków.

Dzień Kredki u Krasnoludków.

22 listopada grupa Krasnoludki obchodziła Dzień Kredki. W tym dniu dzieci zamieniły się w kolorowe kredki. Przedszkolaki segregowały kredki wg koloru, grubości i wielkości. Rozpoznawały rodzaje kredek. Dzieci bawiły się do piosenki „Kraina kolorów”. A na zakończenie kredkę białą zamieniły w kredkę tęczową, magiczną.

Pomarańczowy dzień u Krasnoludków.

Pomarańczowy dzień u Krasnoludków.

W dniu 15 listopada grupa Krasnoludki obchodziła Dzień Pomarańczowy. Po śniadaniu zrobiliśmy pyszny sok marchewkowy oraz marchewkowo-jabłkowy. Smakował nam bo był słodki i zrobiony własnoręcznie z owoców przyniesionych przez nas. Po południu świętowaliśmy ten dzień z rodzicami. Kolor pomarańczowy był symbolem tego spotkania. Dzieci wybrały sobie opaskę z marchewką albo dynią, bo takim warzywem chciały zostać na spotkaniu. Krasnoludki pokazały rodzicom jak recytują wiersze, śpiewają piosenki, jak w zabawie rozwijają sprawność manualną rączek. Zrobiły rodzicom również masażyk połączony z recytacją wierszyka, zatańczyły i nauczyły rodziców swoich pląsów i tańców. Wszyscy również schrupaliśmy marchewkę. Panowała radosna atmosfera a uśmiech nie schodził z twarzy mamy i taty. Na stoliku czekały dla nas przysmaki w kolorze pomarańczowym i nasz przepyszny sok marchewkowy i pomarańczowy. Na końcu spotkania rodzice i dzieci ozdabiały marchewkę lub dynię. Pomarańczowe stworki zostały wyeksponowane w szatni. Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę a mamom za przygotowanie ciasteczek.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

Światowy dzień mycia rąk u Krasnoludków.

Światowy dzień mycia rąk u Krasnoludków.

Wydawać by się mogło, że mycie rąk to sprawa oczywista i prosta. Tak jednak nie jest. Nie każdy wie, że prawidłowe mycie rąk może nas uchronić przed rozwojem infekcji i bakterii. Grupa Krasnoludki po raz pierwszy uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. Ten dzień Krasnoludki rozpoczęły od rozmowy nt. zarazków i bakterii. Przypomniały sobie kiedy należy myć ręce i w jaki sposób. Sprawdzały jakie zapachy mogą mieć mydełka, jak wytwarza się piana i jak możemy zabarwić wodę. Ten dzień ma nas zachęcić do mycia rąk i dbania o higienę.

Dzień uśmiechu u Krasnoludków.

Dzień uśmiechu u Krasnoludków.

Dnia 5.10.2018 grupa Krasnoludki obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu. Od samego rana dzieci uśmiechały się i ten uśmiech towarzyszył im do końca dnia. Krasnoludki przypomniały sobie zasady panujące w grupie. W tym dniu nikt nie mógł zgubić swojego uśmiechu. Krasnoludki bardzo się starały, a najwięcej radości sprawiła im praca plastyczna pt. ” Uśmiech słoneczka”. Na zakończenie dzieci otrzymały ordery i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z szerokimi uśmiechami.

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W piątek 28 września było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!
Dzieci z grupy „Motylków” i „Krasnoludków”na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.
Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców.

Święto wszystkich chłopców.

Święto wszystkich chłopców.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Dnia 28.09.2018 r. wszyscy chłopcy z naszego przedszkola obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec dostał upominek, a dziewczynki słodycze. Radości i wzruszeń nie było końca.

Bezpieczni na drodze…

Bezpieczni na drodze…

Realizując tematykę bezpieczeństwa na drodze dzieci z grup: ,,Motylki”, „Krasnoludki” i „Biedronki”, poznawały zasady poruszania się po chodniku oraz na ulicy, podstawowe znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie przejście dla pieszych, by zastosować w praktyce poznane w przedszkolu wiadomości o ruchu drogowym. Pod bacznym okiem wzorowo przechodziły przez pasy, a także wykazały się znajomością znaków drogowych. Dowiedziały się również, dlaczego powinny nosić na plecach czy ubraniu elementy odblaskowe – wszystkie krzyczały, że dzięki temu będą bezpieczne!!! To była bardzo pouczająca wycieczka.

Spotkanie z policjantem.

Spotkanie z policjantem.

Dnia 27 września w naszym przedszkolu gościliśmy pana policjanta, który przypomniał dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze. Przypomniał dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie w domu i przedszkolu oraz przestrzegał przed rozmową z obcymi osobami.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i słodycze.

Dzień Przedszkolaka.

Dzień Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.
Dnia 20 września wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wyruszyły w barwny pochód ulicami Skopania. Było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Na podwórku były wesołe zabawy a w przedszkolu czekały na dzieci niespodzianki. To był bardzo fajny dzień.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków 2.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków 2.

Grupa Krasnoludki 2 dzień Mamy i Taty obchodziła23 maja. Krasnoludki odświętnie ubrane recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
„Dla Was zaśpiewamy,
dla Was zatańczymy,
aż na Waszych twarzach
uśmiech zobaczymy”.
Ten uśmiech był na twarzach zaproszonych gości. Wspólna zabawa z Rodzicami też sprawiła wszystkim radość. Krasnoludki wręczyły Rodzicom laurkę i kwiatka, którym mają się opiekować w domu.

1 2 3 4