Krasnoludki

Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu.

Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu.

We wtorek 10.03.2020r do naszego przedszkola zawitał gość – Pan Stanisław Bernad – stomatolog. Wizyta to jeden z elementów realizacji Programu „Aqua Fresh” i „Czyściochowo”, w których bierze udział nasze przedszkole. Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Pan Stanisław pokazał dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz opowiedział ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku.

Doświadczenia i eksperymenty u Krasnoludków – innowacja pedagogiczna.

Doświadczenia i eksperymenty u Krasnoludków  – innowacja pedagogiczna.

W grupie „Krasnoludków” w okresie od marca do czerwca będzie realizowana innowacja pedagogiczna pt. „Doświadczenia i eksperymenty u Krasnoludków” innowacja pedagogiczna opracowana przez panią Justynę Lombarę i panią Dorotę Smyklę. Celem zabaw badawczych będzie pobudzanie dzieci do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania, wyjaśniania i stawiania wniosków oraz czerpania radości z udanego samodzielnie wykonanego doświadczenia.
W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej 5 marca dzieci eksperymentowały z wodą. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci zaczęły od określenia jej koloru, wyglądu, zapachu, jak również smaku. Rozmawialiśmy o tym do czego służy woda i co by się stało jakby zabrakło wody.
Gdy przedszkolaki poznały już materiał badań przystąpiły do wykonania kilku ciekawych eksperymentów: badanie rozpuszczalności substancji takich jak: cukier, sól, piasek, olej, kawa, pieprz, czy też kasza, sprawdzenie co pływa w wodzie, a co tonie (m.in. styropian, kamień, korek, guzik, plastikowe piłeczki, moneta, piórko). Mali badacze odkryli, że woda jest doskonałym materiałem do zabawy – zabarwiły wodę barwnikami i obserwowali jak zabarwiają się paski ręcznika papierowego. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Kolejne zajęcia już za tydzień

Prezentacja multimedialna „Dinozaury” u Krasnoludków.

Prezentacja multimedialna „Dinozaury” u Krasnoludków.

Z okazji obchodów Dnia Dinozaura dzieci z grupy „Krasnoludków” obejrzały na tablicy interaktywnej prezentację multimedialną dotyczącą dinozaurów. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat dinozaurów. Mały dinozaur imieniem Dino opowiadał dzieciom o dinozaurach. Przedszkolaki poznały różne nazwy dinozaurów, dowiedziały się, które z nich były roślinożerne, a które mięsożerne. Na koniec dodatkowo dzieci rozwiązywały zagadki. Wszyscy spisali się na medal.

Dzień Dinozaura u Krasnoludków.

Dzień Dinozaura u Krasnoludków.

W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola książeczki o dinozaurach i dinozaury, którymi się bawią w domu, a nawet przebrały się za dinozaury. Krasnoludki bez trudu rozpoznawały i nazywały dinozaury na planszach i książeczkach. Podczas tego dnia bawiliśmy się w małych odkrywców – paleontologów. Wydobywaliśmy to co ukryło się w ziemi przy pomocy pędzelka (dinozaury, kamyki, muszelki).
Trudnym zadaniem dla dzieci było dopasować do siebie dwa elementy pękniętego jajka dinozaura. W zabawie „Gdzie jest Dinuś” utrwaliliśmy stosunki przestrzenne (nad, pod, obok, na, z prawej, lewej strony). Nie obyło się też bez pracy w zespołach – dzieci z rolek po papierze ułożyły cztery dinozaury. Współpraca w zespołach przyniosła wymarzony efekt. Każdy dinozaur był inny. Potem bawiliśmy się masą solną, zostawiliśmy w niej odbite ślady dinozaura. Wspaniale też prezentuje się nasza makieta z pracą „Dinozaury Krasnoludków”. Ten dzień był pełen wrażeń i doskonałej praktycznej zabawy.

Uczymy Dzieci Programować.

Uczymy Dzieci Programować.

Dzieci z grupy „Krasnoludki” oraz „Biedronki” otrzymały certyfikaty za udział w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować” – edycja IV. Program ten miał na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Przedszkolaki poprzez zabawę „uczyły się” programowania przy pomocy maty do kodowania i przygotowanych kart pracy. Przez cały czas trwania programu dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie powierzone im przez organizatorów programu zadania. Gratulujemy dzieciom wytrwałości w wykonywaniu zadań i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej V edycji programu.

Dzień Kota w grupie Krasnoludków.

Dzień Kota w grupie Krasnoludków.

W środę, 19 lutego dzieci z grupy Krasnoludków obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence „Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów – domowych i dzikich, rozwiązywały zagadki, przypomniały sobie znane „bajkowe koty”. Krasnoludki uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. picie mleczka z miseczki czy kosztowanie i wąchanie kocich smakołyków. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój przyjaciel kot”.

Z NOWYM ROKIEM,TANECZNYM KROKIEM.

Z NOWYM ROKIEM,TANECZNYM KROKIEM.

W piętek 7 lutego w naszym przedszkolu dzieci mogły uczestniczyć w koncercie przygotowanym przez artystów Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa. Dzieci zachwycone z niecierpliwością oczekują na następne spotkanie.

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków.

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków.

6 lutego 2020r. w grupie „Krasnoludków” odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyni zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą okazję. Kluczowym punktem występu były wspólne tańce wnucząt wraz z dziadkami, gdzie wszyscy razem wesoło się bawili. Następnie dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami i laurkami z pięknymi życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień: pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione buzie Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

W karnawale same bale…

W karnawale same bale…

Dnia 28 stycznia 2020r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w balu karnawałowym. Od rana w przedszkolu było kolorowo i bajkowo – były księżniczki, czarownice, pielęgniarki, królowe, policjanci, strażacy, dinozaury i wiele, wiele innych postaci. Wszystkie dzieci bawiły się pod kierunkiem wodzireja. Zabawa była bardzo udana, a dzieci bardzo zadowolone.

Hej kolęda, kolęda…

Hej kolęda, kolęda…

W czwartek 19 grudnia nasze przedszkolaki wspólnie z koleżankami ze Szkoły Podstawowej śpiewały kolędy a starsze koleżanki grały na instrumentach. Bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu.

Wspólne kolędowanie w naszym przedszkolu.

Wtorek 17 grudnia był jednym z najpiękniejszych dni w roku 2019. W tym dniu wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane spotkały się na wspólnym kolędowaniu.Dzieci z poszczególnych grup zaśpiewały różne pastorałki.
W świątecznym nastroju dzieci wróciły do swoich sal, gdzie przy choineczkach i pięknie nakrytych stołach łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia, spożywały wigilijne potrawy.
Takie spotkania bardzo integrują społeczność przedszkolną. Wszyscy szanujemy i pielęgnujemy piękną, polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka do Muzeum Bombki w Nowej Dębie.

Wycieczka do Muzeum Bombki w Nowej Dębie.

Dnia 13 grudnia 2019r 5 i 6 latki z naszego przedszkola były na wycieczce w Muzeum Bombki w Nowej Dębie. Dzieci pod opieką pani przewodnik oglądały choinki z różnych części świata. Obejrzały cały proces wyrobu ozdób choinkowych zaczynając od wydmuchiwania szkła, wysrebrzania, aż po zdobienie ręczne bombek. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu i na pamiątkę zabierały je ze sobą. To był udany dzień,bo wywołał uśmiech na twarzy każdego dziecka.

1 2 8 9