Krasnoludki

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

Dnia 4 czerwca dzieci z naszego przedszkola zachęcały swoich starszych kolegów do zdobywanie medalowych miejsc w VI Biegu Papieskim w Skopaniu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Mobilna Filharmonia w naszym przedszkolu.

W dniu 5 czerwca do naszego przedszkola zawitała po raz kolejny Mobilna Filharmonia z Rzeszowa. Tematem przewodnim był – Muzyczny gwiazdozbiór, dzieci poznały twórczość znanych kompozytorów i miały możliwość zagrania na instrumentach dętych. Było to ostatnie spotkanie z artystami w tym roku szkolnym ale mamy nadzieję że po wakacjach znowu się spotkamy.

Z mamą i tatą jest wesoło.

W piątkowe popołudnie 31 maja dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dziecka. Były tańce i zabawy przy muzyce oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez animatorów. Rada Rodziców dziękuje sponsorom za uatrakcyjnienie Dnia Dziecka (poczęstunek, drobne upominki).

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Dnia 29 maja przedszkolaki zostały zaproszone do Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu na przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci obejrzały ” Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka” i „Królewnę Śnieżkę. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem i nagrodziły występ starszych kolegów gromkimi brawami.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków.

24 maja 2019 r grupa Krasnoludki uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Dzieci wierszem tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność dla rodziców za ich serce, cierpliwość i przywiązanie. Ten dzień był jedyny i niepowtarzalny, bo Krasnoludki mogły zaprezentować swój program artystyczny a także pokazać wcześniej zdobyte umiejętności. Towarzyszyły temu niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Później Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Obchodzony Dzień Ziemi był doskonałą okazją do porozmawiania o przyrodzie i planecie Ziemi. Dzieci wiedzą, że są częścią przyrody, i muszą o nią dbać. Na obrazkach rozpoznawały właściwe i złe zachowania dzieci, oceniając je wesołym lub smutnym uśmiechem. Zastanawiały się też,, Co by było, gdyby ludzie, nie dbali o planetę Ziemię i jej nie sprzątali”. Już przedszkolak wie, że należy segregować śmieci. My również segregowaliśmy śmieci do odpowiedni pojemników, nie jest to wcale proste zadanie dla przedszkolaka. Wykonaliśmy na koniec pracę plastyczną ,,Zielona planeta Ziemia”.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

5 kwietnia 2019 r Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Podczas zajęć przybliżono dzieciom podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością. Dzieci dowiedziały się, że zdrowie to prawdziwy skarb, o który trzeba nieustannie dbać. Wszystkie dzieci brały udział w dyskusji i pomimo tego, że mają niewiele lat to na temat zdrowia i higieny osobistej wiedzą całkiem sporo. Przypomnieliśmy sobie, co należy robić by zarazki i bakterie nie szkodziły nam, segregowaliśmy pokarmy na zdrowe i niezdrowe dla człowieka i wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Kosz pełen zdrowia”. Nasz kosz będzie nam przypominał, że każdego dnia mamy zdrowo się odżywiać i nie grymasić podczas posiłków.

Krasnoludki u strażaków.

Krasnoludki u strażaków.

W dniu 22.04.2019r grupa Krasnoludków odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą strażaka, ze sprzętem który potrzebny jest podczas akcji gaszenia pożaru. Podczas spotkania dzieci mogły przymierzyć kombinezon chroniący strażaków od ognia, poznać wyposażenie samochodu, wziąć udział w gaszeniu płonącego domu i przejść przez pomieszczenie wypełnione dymem. Dzieci zaliczyły również test sprawnościowy przygotowany przez strażaków a nagrodą była pluszowa maskotka, którą zabrały ze sobą do domu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizacje, wiesze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy dzieciom jak piękna jest polska tradycja wielkanocna i w jaki sposób możemy ją kultywować.

1 2 5 6