Krasnoludki II

Rodzinny konkurs plastyczny u Krasnoludków 2

Rodzinny konkurs plastyczny u Krasnoludków 2

Dzieci z grupy KRASNOLUDKI II i ich rodzice w grudniu wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym Bożonarodzeniowa Bombka( technika wykonania płaska) . Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia, stworzenie okazji do rodzinnej działalności artystycznej dziecka i rodzica, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej, pomysłowości. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i niepowtarzalnych prac. Dzięki konkursowej prezentacji rodzice mogli zobaczyć artystyczne doświadczenia innych.

Oglądamy teatrzyk „Stoliczku, nakryj się”

Oglądamy teatrzyk „Stoliczku, nakryj się”

Było wesoło i kolorowo…

Oceanarium

Oceanarium

We wtorek 12 września nasze przedszkolaki przeniosły się w podwodny świat – mogły zapoznać się z fauną i florą mórz i oceanów. Wszystkim „podróż” bardzo się podobała, długo było jeszcze opowiadania i fascynacji już w swoich salach.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

W środę 20 września nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie grupy wyruszyły w pochód ulicami osiedla. Grupa SKRZATÓW i MUCHOMORKÓW odwiedziła również naszą szkołę – narobiliśmy trochę hałasu, odwiedziliśmy kolegów i koleżanki oraz pracowników szkoły. Dzieci wręczały specjalne medale, które zostały przygotowane specjalnie na to święto. Wszyscy przechodnie mimo kiepskiej pogody witali nas uśmiechem i dobrym słowem.

Dzień Chłopaka u Krasnoludków 2

Dzień Chłopaka u Krasnoludków 2

Grupa „Krasnoludków 2” podczas świętowania Dnia Chłopaka. Były medale, słodycze ale też i bardzo dobre, smaczne i zdrowe owoce.

Ciekawa wizyta u Krasnoludków 1 i Krasnoludków 2.

Ciekawa wizyta u Krasnoludków 1 i Krasnoludków 2.

W czwartek 14 grudnia Krasnoludki z naszego przedszkola gościły u siebie panią stomatolog. Wszystkie dzieci utrwaliły sobie zasady dbania o higienę jamy ustnej, pokazały jak myją ząbki a pani doktor tłumaczyła jak robić to poprawnie. Serdecznie dziękujemy pani Alicji za przybycie do naszego przedszkola.

Jesień u KRASNOLUDKÓW II

Jesień u KRASNOLUDKÓW II

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszej grupie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno – ruchowych, wykonywały prace plastyczne poświęcone tematyce jesiennej. Krasnoludki II wyruszyły na pierwszy spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Obserwowały przyrodę, podziwiały jesienny krajobraz i zbierały „skarby jesieni” . Przyniesione przez dzieci okazy wzbogaciły kącik przyrody w sali. W kąciku przyrody pojawiły się również owoce i warzywa..

Święto Niepodległości w Przedszkolu w Skopaniu.

Święto Niepodległości w Przedszkolu w Skopaniu.

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci 5 i 6 latki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii ojczyzny. Dumnie też odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju (flaga i.

Pasowanie na Przedszkolaka – Krasnoludki 2

Pasowanie na Przedszkolaka – Krasnoludki 2

Dzień 28 listopada 2017 r. długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy Krasnoludki II i ich rodziców. W tym właśnie dniu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości wzięli udział rodzice i pani kierownik. Krasnoludki zaprezentowały swoje umiejętności i pokazały jak wiele już potrafią. Śpiewając i tańcząc dzieci udowodniły, że są prawdziwymi przedszkolakami. Złożyły uroczyste przyrzeczenie że będą zgodnie bawić się w przedszkolu, pomagać kolegom, sprzątać zabawki, słuchać swojej pani.

Teatrzyk „Śpiąca Królewna”

Piątek 8 grudnia br. był kolejnym dniem wrażeń dla naszych przedszkolaków. Odwiedził nas Teatr Pod Jabłonią z Lublina, który przedstawił dzieciom spektakl pt. ”Śpiąca królewna”. Wizyta teatru była miłą niespodzianką dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć wspaniałą grę aktorską w wykonaniu artystów, ale także ciekawą scenerię plastyczną, choreografię i piękną oprawę muzyczną. Dzieci podziwiały ponadto pokaz elementów tańca dworskiego, nowoczesnego i towarzyskiego. Zaciekawienie przedszkolaków wywołał również kołowrotek, który był przyczyną nieszczęścia.

Warsztaty Pszczelarskie.

Warsztaty Pszczelarskie.

Wszystkie nasze przedszkolaki wysłuchały wykładu o pracowitych pszczółkach,poznały królową pszczół, obserwowały owady w szklanym ulu. Dzieci wykonywały świeczki z pszczelego wosku, smakowały miód na wafelku i otrzymały pamiątki od pani Wioletty. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Wizyta Mikołaja w przedszkolu.

Wizyta Mikołaja w przedszkolu.

„Mikołaj to święty, Mikołaj, on worek prezentów wielki ma. Dzisiaj dla każdego dziecka, jakiś prezent ma”. Tak też właśnie było dzisiaj, każde dziecko z naszego przedszkola otrzymało prezent od Mikołaja. Każda grupa zaśpiewała piosenkę, recytowała wiersz, a były również prezenty dla Mikołaja w formie własnoręcznie wykonanych rysunków. Dzieci obiecały być grzeczne przez kolejny rok, a Mikołaj obiecał że o nich nie zapomni. Trzymamy do za słowo – do zobaczenia za.

1 2