Muchomorki

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Światowy Dzień Zdrowia u Muchomorków.

Światowy Dzień Zdrowia u Muchomorków.

W grupie Muchomorków obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem uroczystości było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia
i zachowań prozdrowotnych. Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Muchomorki rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania „co to jest zdrowie”, „jak należy dbać o zdrowie”, rozpoznawały po dotyku przedmioty służące do zachowania higieny osobistej, oglądały teatrzyk o Misiu – brudasku a na zakończenie zajęć wspólnie segregowały produkty na dwie grupy: na zdrowe i niezdrowe.

Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizacje, wiesze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy dzieciom jak piękna jest polska tradycja wielkanocna i w jaki sposób możemy ją kultywować.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Dnia 2 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru – Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Licho nie śpi”. Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie.
Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona.
Każdy spogląda na sąsiada z niepokojem. Co się dzieje? Ot złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuje jak tu komuś dokuczyć. Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni leśne zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło.
W trakcie spektaklu dzieci uczą się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich
kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego.
Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga.
Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych, uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.

Dzień Wody u Muchomorków.

Dzień Wody u Muchomorków.

22 marca 2019r. grupa „Muchomorków” obchodziła Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim zamieniając się tym samym w kropelki wody. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Uczyły się nazywać cechy wody, opowiadały do czego jest potrzebna woda, sprawdzały jak wytwarza się piana, robiły „pianowego potwora” i sprawdzały jak możemy zabarwić wodę. Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach!

Witamy Wiosnę.

Witamy Wiosnę.

„Pierwszy Dzień Wiosny”
Jak co roku, 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, każde dziecko miało w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno” wykonaniu grupy Skrzatów, których przygotowała pani Justyna Lombara. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenki.
Następnie barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. W trakcie spaceru piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

„Dzień Kobiet ! Dzień Kobiet !
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek !
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec.
Piosenka niech z radia popłynie”.
8 Marca w naszym przedszkolu tak świętowały dziewczynki we wszystkich grupach – Motylki, Muchomorki,Skrzaty, Krasnoludki i Biedronki.

Czerwony Kapturek i ekologia.

Czerwony Kapturek i ekologia.

We wtorek 5 lutego 2019 r do naszego przedszkola zawitali aktorzy Studia Teatralnego z Trzcianki. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Było dużo śmiechu i zabawy ale też i przypomniały sobie przedszkolaki jak należy zachowywać się w lesie, jak segregować śmieci i że nie należy rozmawiać z obcymi osobami.

Dzień Babci i Dziadka u Muchomorków.

Dzień Babci i Dziadka u Muchomorków.

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony w grupie maluszków Dzień Babci i Dziadzia. Uroczyste spotkanie w naszym przedszkolu sprawiło wszystkim ogromną radość i wywołało uśmiechy na wszystkich twarzach. 23 stycznia 2019 r. do grupy „Muchomorków” licznie przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Dzieci przedstawiły im program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Dzieci na koniec wręczyły przygotowane laurki oraz pięknie odśpiewały „Sto lat”. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy Babciom i Dziadziom za przybycie na naszą uroczystość.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W dniu 15 stycznia nasze przedszkole odwiedziła kolejny raz Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci poznały tańce karnawałowe z różnych czasów i krajów, same zakosztowały dworskich tańców. Poznały również nazwy i budowę instrumentów.
Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził najbardziej lubiany i wyczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Wszystkie dzieci wraz z Mikołajem obejrzały program przygotowany przez dzieci z grupy Skrzatów. Była to historia świętego Mikołaja, wiersze i piosenki. Następnie Mikołaj wędrował od grupy do grupy rozdając przepiękne prezenty. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone otrzymanymi prezentami. Obiecały być bardzo grzeczne i zaprosiły Mikołaja na następny rok.

1 2