SKRZATY na Ranczo Alpaka.

SKRZATY na Ranczo Alpaka.

Dnia 18 czerwca 2019 r Skrzaty wybrały się na swoją ostatnią przedszkolną wycieczkę. Odwiedziliśmy pobliską Farmę Alpaka. Dzieci mogły karmić, głaskać, przytulać a nawet dawać buziaki tym bardzo miłym i przyjaznym zwierzakom. Karmiły również świnkę, króliki, kózki i kangury. Wielki zachwyt wywołał paw, który pochwalił się swoim pięknym ogonem. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach z animatorką – było dużo śmiechu i wyczerpującej zabawy. Po zabawach wszyscy z wielkim apetytem zajadali kiełbaski upieczone przez rodziców na ognisku. Każde dziecko wykonało następnie alpaka, a na zakończenie otrzymały dyplomy Przyjaciela Alpaka.
To była bardzo fajna wycieczka na pożegnanie przedszkola.

SKRZATY żegnają się z przedszkolem.

SKRZATY żegnają się z przedszkolem.

Przedszkola czas już minął nam, i tak się trudno rozstać……
I nadszedł dzień rozstania – dnia 19 czerwca 2019 r Skrzaty pożegnały przedszkole. Był pięknie wykonany polonez, wiersze piosenki i tańce. Było trochu śmiechu i trochu łez ale tak zawsze jest w dniu pożegnania. były dyplomy, prezenty i słodki tort.
Życzę jeszcze raz moim SKRZATOM udanych wakacji a potem samych szóstek i piątek w szkole.
POWODZENIA …..

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI PRZEDSZKOLAKÓW.

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI PRZEDSZKOLAKÓW.

Dnia 6 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny. Konkurs został przygotowany przez panią D. Smyklę i panią  J. Lombarę.
W konkursie udział wzięły dzieci z terenu Gminy Baranów Sandomierski. Nasze Przedszkole reprezentował Kamil i Emil. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami i wykazały się umiejętnością współpracy w zespole. Mali matematycy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

Dnia 4 czerwca dzieci z naszego przedszkola zachęcały swoich starszych kolegów do zdobywanie medalowych miejsc w VI Biegu Papieskim w Skopaniu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Mobilna Filharmonia w naszym przedszkolu.

W dniu 5 czerwca do naszego przedszkola zawitała po raz kolejny Mobilna Filharmonia z Rzeszowa. Tematem przewodnim był – Muzyczny gwiazdozbiór, dzieci poznały twórczość znanych kompozytorów i miały możliwość zagrania na instrumentach dętych. Było to ostatnie spotkanie z artystami w tym roku szkolnym ale mamy nadzieję że po wakacjach znowu się spotkamy.

Z mamą i tatą jest wesoło.

W piątkowe popołudnie 31 maja dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dziecka. Były tańce i zabawy przy muzyce oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez animatorów. Rada Rodziców dziękuje sponsorom za uatrakcyjnienie Dnia Dziecka (poczęstunek, drobne upominki).

Dzień Rodziny u Skrzatów.

Dzień Rodziny u Skrzatów.

Dnia 23 maja grupa Skrzatów gościła swoich rodziców. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie było gromkie Sto Lat, upominki i całusy.

Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Dnia 9 maja odbył się II Gminny Konkurs „Jestem Polką i Polakiem”. Nasze przedszkole reprezentowali Liliana R. i Wojciech T. Dzieci miały do wykonania różne zadania , z którymi poradziły sobie wyśmienicie. Były gratulacje, dyplomy i nagrody oraz wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a Lilianie i Wojtkowi gratuluję wiedzy i odwagi.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

W dniu 7 maja odbył się XIX Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej. Nasze przedszkole reprezentowała Madzia J. – zaśpiewała piosenkę pt. „Leśne duszki”. Oto krótka relacja z tego występu – wielkie gratulacje dla Madzi.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

1 2 7 8