Motylki

Dzień Pluszowego Misia u Motylków.

Dzień Pluszowego Misia u Motylków.

Dnia 23 listopada dzieci z grupy Motylków obchodziły Dzień Pluszowego Misia.Zabawa z misiem rozpoczęła się od porannej gimnastyki do piosenki pt. „Kubuś Puchatek” oraz prezentacji własnych misiów przyniesionych do przedszkola.Dzieci poznały historię misia i kilka ciekawostek o niedźwiedziach. Było wesoło, przedszkolaki tańczyły, śpiewały i rozwiązywały misiowe zagadki, wykonały misiową buźkę z papierowego talerzyka W tym uroczystym dniu nie zabrakło również kulinarnych atrakcji. Przygotowaliśmy pyszne i zdrowe naleśniki z jabłkami, białym serkiem, owocami i miodem. Uroczystym punktem całego misiowego dnia było urodzinowe przyjęcie podczas którego zajadaliśmy się naleśnikami.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Motylków.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Motylków.

„Pasowanie na przedszkolaka” to wyjątkowa uroczystość – w grupie „Motylki” odbyła się ona 16 listopada 2018r. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności otrzymując od gości gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia
z uśmiechem, pomagać kolegom, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani kierownik Elżbiety Lipskiej
i jej „czarodziejskiej kredki” nasze 3 i 4 – latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, gości jak i nauczycielek. Dziękujemy mamom za przygotowanie poczęstunku na tę okazję.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

Dzień drzewa u Motylków.

Dzień drzewa u Motylków.

10 października grupa Motylków obchodziła Dzień Drzewa.
Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i nadleśnictwa.
W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia
i ochrony drzew.
W ramach tego święta nauczyciele prowadzili zajęcia dydaktyczne o tematyce ochrony drzew. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co dają drzewa człowiekowi – czyste powietrze, cień w upalne dni, owoce, pokarm i mieszkanie dla zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała grupowa praca – kolorowe JESIENNE DRZEWO. Po zajęciach dydaktycznych dzieci wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, by tam obserwować rosnące drzewa i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec.

Motylki robią soki.

Motylki robią soki.

W piątek 5 października na zakończenie tematu kompleksowego „Dary sadu i ogrodu” wspólnie zrobiliśmy sok marchewkowo- jabłkowy. Dzieci przyniosły do przedszkola obrane ze skórki marchewki i jabłka, ale były tez słodkie gruszki. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się
z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką następnie samodzielnie wrzucały do niej jabłka i marchewki obserwując jak powstaje z nich pyszny 100% sok. Witaminowy sok wszystkim bardzo smakował.

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W piątek 28 września było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!
Dzieci z grupy „Motylków” i „Krasnoludków”na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.
Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców.

Święto wszystkich chłopców.

Święto wszystkich chłopców.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Dnia 28.09.2018 r. wszyscy chłopcy z naszego przedszkola obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec dostał upominek, a dziewczynki słodycze. Radości i wzruszeń nie było końca.

Bezpieczni na drodze…

Bezpieczni na drodze…

Realizując tematykę bezpieczeństwa na drodze dzieci z grup: ,,Motylki”, „Krasnoludki” i „Biedronki”, poznawały zasady poruszania się po chodniku oraz na ulicy, podstawowe znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie przejście dla pieszych, by zastosować w praktyce poznane w przedszkolu wiadomości o ruchu drogowym. Pod bacznym okiem wzorowo przechodziły przez pasy, a także wykazały się znajomością znaków drogowych. Dowiedziały się również, dlaczego powinny nosić na plecach czy ubraniu elementy odblaskowe – wszystkie krzyczały, że dzięki temu będą bezpieczne!!! To była bardzo pouczająca wycieczka.

Spotkanie z policjantem.

Spotkanie z policjantem.

Dnia 27 września w naszym przedszkolu gościliśmy pana policjanta, który przypomniał dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze. Przypomniał dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie w domu i przedszkolu oraz przestrzegał przed rozmową z obcymi osobami.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i słodycze.

Dzień Przedszkolaka.

Dzień Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.
Dnia 20 września wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wyruszyły w barwny pochód ulicami Skopania. Było bardzo kolorowo, wesoło i głośno. Na podwórku były wesołe zabawy a w przedszkolu czekały na dzieci niespodzianki. To był bardzo fajny dzień.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków 1

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków 1

Z okazji Dnia Ojca i Matki, w dniu 24.05.2018r. odbyło się spotkanie rodzinne w grupie Krasnoludków 1.                                                                                  Dzieci przepięknie wystąpiły przed Rodzicami. W oczach mam pojawiły się łzy wzruszenia. Były laurki, życzenia i róże.
Wszystkim mamusiom i tatusiom niech się darzy jak najlepiej, a dzieci niech będą waszym największym szczęściem.

1 2 3 4