Motylki

Motylki pamiętają o ptakach.

Motylki pamiętają o ptakach.

Nasze przedszkolaki pamiętały zimą o skrzydlatych przyjaciołach.
Motylki dbają o to, aby zimą ptakom nie zabrakło pożywienia, dlatego w czasie zajęć przygotowały dla ptaków smakowite kule energetyczne , które zawiesiły na drzewach w przedszkolnym ogrodzie. Teraz codziennie rozwijają umiejętność rozpoznawania różnych gatunków ptaków stołujących się w naszym ogrodzie.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylków.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylków.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

18 stycznia lutego 2019 r. grupa „Motylki” gościła w przedszkolu swoje Babcie i Dziadków. Szanowne Babcie i dostojni Dziadkowie zaszczycili progi przedszkola z wielką dumą i radością. Dzieci pod opieką swoich pań przygotowały bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki , tańce oraz wspólne kolędowanie z Dziadkami. Goście byli zachwyceni i nagradzali wnuki gromkimi brawami. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
To piękne święto było bardzo wzruszające dla wszystkich pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Motylki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka.

Motylki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci z grupy Motylki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka. Już niebawem odwiedzą nas Oni w naszym przedszkolu , więc uczymy się wierszyków, piosenek. Przygotowujemy także różne niespodzianki.
Nie możemy doczekać się tego Święta.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W dniu 15 stycznia nasze przedszkole odwiedziła kolejny raz Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci poznały tańce karnawałowe z różnych czasów i krajów, same zakosztowały dworskich tańców. Poznały również nazwy i budowę instrumentów.
Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził najbardziej lubiany i wyczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Wszystkie dzieci wraz z Mikołajem obejrzały program przygotowany przez dzieci z grupy Skrzatów. Była to historia świętego Mikołaja, wiersze i piosenki. Następnie Mikołaj wędrował od grupy do grupy rozdając przepiękne prezenty. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone otrzymanymi prezentami. Obiecały być bardzo grzeczne i zaprosiły Mikołaja na następny rok.

Wigilii czas, wigilii czas…

Wigilii czas, wigilii czas…

We wtorek 18 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Wszystkie dzieci pięknie i odświętnie ubrane zebrały się w sali Skrzatów, żeby wysłuchać wierszy i piosenek o Bożym Narodzeniu. Następnie zaprezentowały się Motylki a na koniec razem z Biedronkami wszyscy śpiewali znane dzieciom kolędy. Potem każda grupa w swojej sali składała sobie świąteczne życzenia i łamała się opłatkiem. Wszyscy zajadali się następnie wigilijnym barszczem i pierogami. Teraz wszyscy czekamy na wigilijne potrawy w domu. Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień Pluszowego Misia u Motylków.

Dzień Pluszowego Misia u Motylków.

Dnia 23 listopada dzieci z grupy Motylków obchodziły Dzień Pluszowego Misia.Zabawa z misiem rozpoczęła się od porannej gimnastyki do piosenki pt. „Kubuś Puchatek” oraz prezentacji własnych misiów przyniesionych do przedszkola.Dzieci poznały historię misia i kilka ciekawostek o niedźwiedziach. Było wesoło, przedszkolaki tańczyły, śpiewały i rozwiązywały misiowe zagadki, wykonały misiową buźkę z papierowego talerzyka W tym uroczystym dniu nie zabrakło również kulinarnych atrakcji. Przygotowaliśmy pyszne i zdrowe naleśniki z jabłkami, białym serkiem, owocami i miodem. Uroczystym punktem całego misiowego dnia było urodzinowe przyjęcie podczas którego zajadaliśmy się naleśnikami.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Motylków.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Motylków.

„Pasowanie na przedszkolaka” to wyjątkowa uroczystość – w grupie „Motylki” odbyła się ona 16 listopada 2018r. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności otrzymując od gości gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia
z uśmiechem, pomagać kolegom, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani kierownik Elżbiety Lipskiej
i jej „czarodziejskiej kredki” nasze 3 i 4 – latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, gości jak i nauczycielek. Dziękujemy mamom za przygotowanie poczęstunku na tę okazję.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

Dzień drzewa u Motylków.

Dzień drzewa u Motylków.

10 października grupa Motylków obchodziła Dzień Drzewa.
Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i nadleśnictwa.
W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia
i ochrony drzew.
W ramach tego święta nauczyciele prowadzili zajęcia dydaktyczne o tematyce ochrony drzew. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co dają drzewa człowiekowi – czyste powietrze, cień w upalne dni, owoce, pokarm i mieszkanie dla zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała grupowa praca – kolorowe JESIENNE DRZEWO. Po zajęciach dydaktycznych dzieci wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, by tam obserwować rosnące drzewa i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec.

Motylki robią soki.

Motylki robią soki.

W piątek 5 października na zakończenie tematu kompleksowego „Dary sadu i ogrodu” wspólnie zrobiliśmy sok marchewkowo- jabłkowy. Dzieci przyniosły do przedszkola obrane ze skórki marchewki i jabłka, ale były tez słodkie gruszki. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się
z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką następnie samodzielnie wrzucały do niej jabłka i marchewki obserwując jak powstaje z nich pyszny 100% sok. Witaminowy sok wszystkim bardzo smakował.

1 2 3 4