Motylki

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości poprzez udział w akademii, którą przygotowała grupa Biedronek. Z piosenką i tańcem wystąpiły również Motylki i Krasnoludki. Każda grupa wykonywała również prace plastyczne związane z tematyką – Jestem Polką i Polakiem. Dzieci wzięły również udział w pochodzie ulicami osiedla i odśpiewały wspólnie z dziećmi ze szkoły hymn Polski.

Motylki piszą listy.

Motylki piszą listy.

Motylki realizują temat o komunikowaniu się. We wtorek (29.10.19 r.) stworzyły i wysłały swoje pierwsze listy. Zapoznały się z obowiązkami osób pracujących na poczcie oraz zawodem listonosza.

Przedszkole pamięta

Przedszkole pamięta

23 października 2019r. Przedszkole włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach ogólnopolskiej akcji nasze dzieci wspólnie ze Szkołą Podstawową w Skopaniu zgromadziły się przy pomniku por. Romana Griesswalda.

Motylki twórczo pracują

Motylki twórczo pracują

Dziś Motylki dzielnie pracowały w zespołach. Każda z grup miała swojego lidera, który czuwał nad twórczą pracą danej grupy. Podzielenie obowiązków na wszystkie dzieci wniosło wiele radości, nowych doświadczeń oraz wzmocniło koleżeńskie więzi między przedszkolakami. Okazało się, że współpraca w zespołach, to przede wszystkim wspaniała zabawa połączona z kreatywnością.

Piesze wycieczki Motylków.

Piesze wycieczki Motylków.

My Motylki bardzo lubimy piesze wycieczki. We wrześniu i październiku spacerowaliśmy po parku i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Byliśmy w ogrodzie działkowym, gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce. Robiliśmy zakupy w naszym markecie. Kupiliśmy ulubione warzywa i owoce, poznawaliśmy ich smaki, piliśmy sok jabłkowy tłoczony ze świeżych owoców. 7 października znowu wyruszyliśmy do parku. Zbieraliśmy materiał przyrodniczy potrzebny do wykonania prac plastycznych. Dzisiaj wykorzystaliśmy jesienne liście do wyklejania ogonów wiewiórkom. Ciekawe, gdzie powędrujemy następnym razem?

Dzień Przedszkolaka 2019.

Dzień Przedszkolaka 2019.

Dnia 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały swój dzień – Dzień Przedszkolaka.

Ciekawe spotkanie.

Ciekawe spotkanie.

Dnia 19 września 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu ważne spotkanie edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w zakresie wychowania komunikacyjnego przedszkolaków. Zajęcie przeprowadzone zostało w ramach ogólnokrajowej kampanii społecznej BEZPIECZNY PRZEJAZD – „Szlaban na ryzyko”,
prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Lublinie. Zajęcie, w którym wzięły udział wszystkie dzieci naszego przedszkola dotyczyło spraw bardzo poważnych, które miały uświadomić dzieciom konieczność zachowania ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Pierwsza wycieczka autokarowa Motylków.

Pierwsza wycieczka autokarowa Motylków.

MOTYLKI W YUPI PARKU
Na zakończenie przedszkola grupa ,,Motylki „ wybrała się 10 czerwca 2019r. na wycieczkę do Sali zabaw Yupi Park w Tarnobrzegu. Sam przejazd autokarem był dla dzieci wielką atrakcją.
Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę., rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać na zjeżdżalni, oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Wspólnie świętowali urodziny Oliwii P ,która z okazji swoich urodzin poczęstowała je bardzo zdrowymi pralinami domowej roboty.
Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale ta zabawa na długo zostanie w ich pamięci.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

Dnia 4 czerwca dzieci z naszego przedszkola zachęcały swoich starszych kolegów do zdobywanie medalowych miejsc w VI Biegu Papieskim w Skopaniu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Mobilna Filharmonia w naszym przedszkolu.

W dniu 5 czerwca do naszego przedszkola zawitała po raz kolejny Mobilna Filharmonia z Rzeszowa. Tematem przewodnim był – Muzyczny gwiazdozbiór, dzieci poznały twórczość znanych kompozytorów i miały możliwość zagrania na instrumentach dętych. Było to ostatnie spotkanie z artystami w tym roku szkolnym ale mamy nadzieję że po wakacjach znowu się spotkamy.

Z mamą i tatą jest wesoło.

W piątkowe popołudnie 31 maja dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dziecka. Były tańce i zabawy przy muzyce oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez animatorów. Rada Rodziców dziękuje sponsorom za uatrakcyjnienie Dnia Dziecka (poczęstunek, drobne upominki).

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Dnia 29 maja przedszkolaki zostały zaproszone do Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu na przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci obejrzały ” Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka” i „Królewnę Śnieżkę. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem i nagrodziły występ starszych kolegów gromkimi brawami.

1 2 5 6