Motylki

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizacje, wiesze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy dzieciom jak piękna jest polska tradycja wielkanocna i w jaki sposób możemy ją kultywować.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Dnia 2 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru – Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Licho nie śpi”. Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie.
Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona.
Każdy spogląda na sąsiada z niepokojem. Co się dzieje? Ot złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuje jak tu komuś dokuczyć. Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni leśne zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło.
W trakcie spektaklu dzieci uczą się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich
kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego.
Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga.
Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych, uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.

Dzień Wody u Motylków.

Dzień Wody u Motylków.

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, była to doskonała okazja do rozmów z przedszkolakami na temat znaczenia wody w naszym życiu. Przedszkolaki tego dnia podczas zajęć dowiedziały się skąd się bierze woda na ziemi, do czego służy i jak ją wykorzystujemy oraz jak bardzo woda jest nam potrzebna do codziennego życia. Temat ten był doskonałą okazją do przedstawienia różnych ciekawych doświadczeń z wodą w roli głównej.
W ramach zajęć plastycznych dzieci malowały na folii streczowej, doskonaliły sprawność manualną, rozwijały kreatywność i pomysłowość oraz czerpały radość z tworzenia niecodziennej wystawy. Zabawa ta dostarczyła wielu pozytywnych emocji i sprawiła dzieciom wiele radości.

Witamy Wiosnę.

Witamy Wiosnę.

„Pierwszy Dzień Wiosny”
Jak co roku, 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, każde dziecko miało w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno” wykonaniu grupy Skrzatów, których przygotowała pani Justyna Lombara. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenki.
Następnie barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. W trakcie spaceru piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Motylki zakładają kącik przyrody.

Motylki zakładają kącik przyrody.

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory,cebulki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę , owies oraz sadziły pietruszkę i cebulkę na szczypiorek . Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Dnia 14 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Mateusza T. , z Poradni Dietetycznej Vita – Diet Urszula Buczek. Dzieci segregowały produkty na zdrowe i nie zdrowe, układały Piramidę Zdrowia, wypowiadały się bardzo chętnie na temat – Co robić i co jeść aby być silnym i zdrowym.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi i Poradni Dietetycznej Vita – Diet Urszula Buczek z Nowej Dęby.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

„Dzień Kobiet ! Dzień Kobiet !
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek !
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec.
Piosenka niech z radia popłynie”.
8 Marca w naszym przedszkolu tak świętowały dziewczynki we wszystkich grupach – Motylki, Muchomorki,Skrzaty, Krasnoludki i Biedronki.

Żeby zdrowe zęby mieć…

Żeby zdrowe zęby mieć…

W ramach realizacji zagadnień z programu Akademia Aquafresh dzisiaj 5 marca odwiedził nasze przedszkole Stomatolog – pan Stanisław B. Przypomniał, pokazał jak należy prawidłowo myć ząbki, opowiedział co robić żeby ząbki były zdrowe, co należy jeść a czego lepiej unikać. Pan doktor zapewnił również dzieci, że wizyt w gabinecie stomatologicznym nie należy się bać.
Wizyta zbiegła się z Dniem Dentysty Dlatego też Złożyliśmy panu doktorowi życzenia. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie do przedszkola i poświęcony czas.

Motylki i Krasnoludki u fryzjera.

Motylki i Krasnoludki u fryzjera.

Motylki i Krasnoludki poznają pracę fryzjera – wizyta w salonie fryzjerskim
Grupa Motylki i Krasnoludki w dniu 04.03.2019 r. udała się udała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego – Pracownia Fryzur, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. . W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pani fryzjerki oraz zobaczyły jakie sprzęty są niezbędne do wykonywania fryzur.
Wśród dzieci nie zabrakło chętnych do tego, aby zasiąść na fotelu fryzjerskim i delikatnie poprawić fryzurę. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały kolejne sprzęty i narzędzia prezentowane przez panią fryzjerkę. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Detka za przekazanie dzieciom cennej wiedzy oraz dostarczenie przedszkolakom wspaniałych wrażeń.

1 2 4 5