Biedronki

Czerwony Kapturek i ekologia.

Czerwony Kapturek i ekologia.

We wtorek 5 lutego 2019 r do naszego przedszkola zawitali aktorzy Studia Teatralnego z Trzcianki. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Było dużo śmiechu i zabawy ale też i przypomniały sobie przedszkolaki jak należy zachowywać się w lesie, jak segregować śmieci i że nie należy rozmawiać z obcymi osobami.

Kodowanie muzyki w grupie Biedronek.

Kodowanie muzyki w grupie Biedronek.

Grupa Biedronki uczyła się kodowania muzyki. Do zabawy wykorzystaliśmy szklanki napełnione odpowiednią ilością wody, kolorowe krążki, umieszczone pod szklankami i zapis nutowy w formie kolorowych kółeczek. Do naszej „Szklanej muzyki” wykorzystaliśmy prostą piosenkę „Wlazł kotek na plotek”. Dzięki takim zajęciom dzieci uświadomiły sobie, że muzykę możemy tworzyć ze wszystkiego co nas otacza. Nawet mały przedszkolak nie znający nut może pobawić się w muzyka i zagrać prostą piosenkę z wykorzystaniem kolorowego, muzycznego kodu. Zachęcamy do wspólnych zabaw ze swymi pociechami. Dzieci uwielbiają taką formę rozrywki.

Dzień Babci i Dziadka u Biedronek.

Dzień Babci i Dziadka u Biedronek.

W dniu 21 stycznia 2019r. w grupie Biedronek odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. To były naprawdę wyjątkowe chwile. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Biedronki dokarmiają ptaki.

Biedronki dokarmiają ptaki.

Śnieg zasypał pola, lasy. Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci? Kto? Wiadomo- dzieci!
Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Pięciolatki bardzo chętnie przynoszą różny pokarm dla ptaszków i czerpią wielką radość z ich obserwacji. Myślę, że takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody i potrzeby zwierząt zimą. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najtrudniejszy okres, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W karnawale same bale – Mobilna filharmonia.

W dniu 15 stycznia nasze przedszkole odwiedziła kolejny raz Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci poznały tańce karnawałowe z różnych czasów i krajów, same zakosztowały dworskich tańców. Poznały również nazwy i budowę instrumentów.
Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

ANDRZEJKOWE CZARY – MARY w grupie BIEDRONEK.

ANDRZEJKOWE CZARY – MARY w grupie BIEDRONEK.

27 listopada grupa Biedronki zaprosiła do przedszkola swoich rodziców, by wspólnie pobawić się przy wróżbach andrzejkowych. Dzieci wraz z rodzicami zatańczyły Bingo, Kotki dwa, walczyka, zaprezentowały też swoim bliskim piosenkę w języku włoskim. Główną atrakcją tego spotkania były jednak różne wróżby m.in. Co mnie czeka w przyszłości, Jaki mam charakter, wróżba z kubeczkami, butami czy kręcenia kołem. Wieczór andrzejkowy zakończyliśmy wykonaniem pamiątkowych wizytówek i degustacją pierniczków. Wróżby przyniosły wszystkim wiele śmiechu i jeszcze mocniej zespoliły naszą małą społeczność przedszkolną. To był mile spędzony czas razem.

Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził najbardziej lubiany i wyczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Wszystkie dzieci wraz z Mikołajem obejrzały program przygotowany przez dzieci z grupy Skrzatów. Była to historia świętego Mikołaja, wiersze i piosenki. Następnie Mikołaj wędrował od grupy do grupy rozdając przepiękne prezenty. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone otrzymanymi prezentami. Obiecały być bardzo grzeczne i zaprosiły Mikołaja na następny rok.

Wigilii czas, wigilii czas…

Wigilii czas, wigilii czas…

We wtorek 18 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Wszystkie dzieci pięknie i odświętnie ubrane zebrały się w sali Skrzatów, żeby wysłuchać wierszy i piosenek o Bożym Narodzeniu. Następnie zaprezentowały się Motylki a na koniec razem z Biedronkami wszyscy śpiewali znane dzieciom kolędy. Potem każda grupa w swojej sali składała sobie świąteczne życzenia i łamała się opłatkiem. Wszyscy zajadali się następnie wigilijnym barszczem i pierogami. Teraz wszyscy czekamy na wigilijne potrawy w domu. Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Ruch to zdrowie – gimnastyka Biedronek.

Ruch to zdrowie – gimnastyka Biedronek.

Grupa Biedronek w ramach projektu Zespół Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie zrealizowała zajęcia z cyklu Ruch to zdrowie. Dzieci na początku wysłuchały wiersza na temat uprawiania sportów, a potem same rozpoczęły swoje zawody.
Zadaniem 5 latków było : sadzenie ziemniaków, chodzenie po „niebezpiecznych skałach” czy ćwiczenia z szarfami. Na koniec dzieci zrelaksowały się przy muzyce. Zajęcia zakończyły się podsumowaniem tematu – Wpływ ruchu na zdrowie człowieka. Każdy 5 latek otrzymał za włożony wysiłek złoty medal.

Biedronki w Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Biedronki w Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Dnia 21 listopada 2018 r. Grupa Biedronki była na wycieczce w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dzieci brały udział w przedstawianiu żywego aktora, połączone z elementami teatru lalek pt. „Lotta opowiada….” Pięciolatki poznały historię założycieli zamku w Baranowie Sandomierskim- Leszczyńskich, dowiedziały się jacy goście odwiedzali zamkowe mury m.in. Stefan Batory, Ignacy Krasicki, poznali tragiczną historię Białej Damy. Po przedstawieniu dzieci zwiedziły zamkowe komnaty i zostały gościnnie przyjęte w zamkowej restauracji. To były niezapomniane chwile.

Dzień Pluszowego Misia u Biedronek.

Dzień Pluszowego Misia u Biedronek.

Grupa Biedronek w piątek 23 listopada obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci prezentowały swoje pluszaki w tańcu, wykonywały misiowe wydzieranki, ozdabiały maski z podobizną misia oraz otrzymały medal przyjaciół pluszowego misia. Ten przyjemny dzień zakończyliśmy wspólną zabawa i konsumpcją żelkowych misiów.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

1 2 4 5