Biedronki

Biedronki na Ranczu Alpaka.

Biedronki na Ranczu Alpaka.

W dniu 9 maja 2019r grupa – Biedronki wybrała się na wycieczkę na „Ranczo Alpaki”. Dzieci miały okazję obejrzeć i nakarmić : kangury, kózki miniatury, sowę, świnkę wietnamską, króliki i pawie. Największą atrakcją dla dzieci była jednak możliwość karmienia Alpak. Ich ulubieńcem stał się „Łatek”, który obdarowywał dzieci całuskami w zamian za kawałki marchewki. Po zwiedzeniu mini – zoo dzieciom zapewniono kolejne atrakcje z animatorami zabaw. Zmęczone zabawą dzieci posiliły się ciasteczkami i herbatą, a następnie wykonywały pracę plastyczną lub do wyboru pluszaka Alpakę. Pobyt na Ranczu Alpaka zakończyło wręczenie dzieciom dyplomów, magnesów i zabawa na dmuchańcach. Zdaniem dzieci pobyt był udany i pełen atrakcji.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

Święta tuż, tuż…

Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki przygotowały przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizacje, wiesze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki takim spotkaniom uświadamiamy dzieciom jak piękna jest polska tradycja wielkanocna i w jaki sposób możemy ją kultywować.

Konkurs w Baranowie Sandomierskim.

Konkurs w Baranowie Sandomierskim.

W niedzielę 07.04. 2019 r. na dziedzińcu zamku w Baranowie Sandomierskim odbył się konkurs na „BARANOWSKĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”.

W konkursie wzięły udział dziewczynki z grupy Biedronek: Ania Ś., Hania F. i Marysia M. , które razem z mamami wykonały pisankę i zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy!!!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie oraz za ogrom pracy włożony w wykonanie konkursowej pracy.

Eksperymenty u Biedronek.

Eksperymenty u Biedronek.

„Eksperymenty są super”, pod takim hasłem grupa pięciolatków zorganizowała spotkanie z rodzicami. Każde dziecko ze swoim rodzicem zaprezentowało po jednym wybranym doświadczeniu. Część eksperymentów zachwyciła nie tylko dzieci, ale i dorosłych, ponieważ przeczyła prawom logiki np. papierowy kwiat rozkwitający w wodzie, jajko, które stoi, woda płynąca do góry…Doświadczenia przeplecione były zabawami, które nie tylko skupiały się na sprawności ruchowej, ale wymagały również podejmowania rozwiązań kreatywnych. Spotkanie zakończyło się rozdaniem dyplomów i drobnych upominków, które zachęcą dzieci do podejmowania kolejnych zabaw badawczych.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Teatrzyk – „Licho nie śpi”.

Dnia 2 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru – Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Licho nie śpi”. Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie.
Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona.
Każdy spogląda na sąsiada z niepokojem. Co się dzieje? Ot złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuje jak tu komuś dokuczyć. Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni leśne zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło.
W trakcie spektaklu dzieci uczą się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich
kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego.
Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga.
Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych, uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.

Biedronki sadzą kwiatki.

Biedronki sadzą kwiatki.

Nadeszła kalendarzowa wiosna, a wraz z nią wiosenne przebudzenie roślin i zwierząt. Z tej okazji pięciolatki rozsadzały wiosenne kwiaty, sadziły cebulki na szczypiorek oraz siały rzeżuchę i owies na zbliżającą się Wielkanoc. Zabawa w ogrodników bardzo się dzieciom spodobała. Teraz będą obserwować wzrost wszystkich roślinek.

Dzień Wody u Biedronek.

Woda to najcenniejszy skarb jaki posiadamy. Z okazji Światowego Dnia Wody pięciolatki rozwiązywały zagadki o wodzie, badały jej smak, poznawały znaczenie wody dla ludzi, roślin i zwierząt oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat oszczędzania wody. Dzięki takim okazjom uwrażliwiamy dzieci na trudności z jakimi boryka się nasz klimat.

Gimnastyka buzi i języka.

Gimnastyka buzi i języka.

Dnia 26 marca 2019 r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślęzakach odbył się IV Gminny Konkurs Logopedyczno – Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowały Emilka Żyra i Aleksandra Durda. Dziewczynki recytowały pięknie bardzo trudne wierszyki, otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy im bardzo..

Witamy Wiosnę.

Witamy Wiosnę.

„Pierwszy Dzień Wiosny”
Jak co roku, 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, każde dziecko miało w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno” wykonaniu grupy Skrzatów, których przygotowała pani Justyna Lombara. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenki.
Następnie barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. W trakcie spaceru piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

1 2 5 6