Biedronki

Biedronki w Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Biedronki w Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Dnia 21 listopada 2018 r. Grupa Biedronki była na wycieczce w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dzieci brały udział w przedstawianiu żywego aktora, połączone z elementami teatru lalek pt. „Lotta opowiada….” Pięciolatki poznały historię założycieli zamku w Baranowie Sandomierskim- Leszczyńskich, dowiedziały się jacy goście odwiedzali zamkowe mury m.in. Stefan Batory, Ignacy Krasicki, poznali tragiczną historię Białej Damy. Po przedstawieniu dzieci zwiedziły zamkowe komnaty i zostały gościnnie przyjęte w zamkowej restauracji. To były niezapomniane chwile.

Dzień Pluszowego Misia u Biedronek.

Dzień Pluszowego Misia u Biedronek.

Grupa Biedronek w piątek 23 listopada obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci prezentowały swoje pluszaki w tańcu, wykonywały misiowe wydzieranki, ozdabiały maski z podobizną misia oraz otrzymały medal przyjaciół pluszowego misia. Ten przyjemny dzień zakończyliśmy wspólną zabawa i konsumpcją żelkowych misiów.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

Święto 11 Listopada w naszym przedszkolu.

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada przygotowana przez dzieci z grupy 6 i 5 latków. Wszyscy pięknie odśpiewali hymn, potem były wiersze i piosenki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zakończonej akademii wspólnie z uczniami szkoły wyruszyliśmy w pochód ulicami Skopania i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

Mobilna Filharmonia w przedszkolu.

W dniu dzisiejszym 8 listopada zawitała w naszym przedszkolu Mobilna Filharmonia z Rzeszowa.Głównym tematem było – 100 lat dla Niepodległej.Dzieci wysłuchały pieśni legionowych, zapoznały się z instrumentami oraz same spróbowały sił w graniu na puzonie. Bardzo podobało się wszystkim to spotkanie i z niecierpliwością będziemy czekać na następne.

Pomarańczowy dzień u Biedronek.

Pomarańczowy dzień u Biedronek.

19 października Grupa Biedronek obchodziła Dzień pomarańczowy. Z tej okazji pięciolatki wykonywały sok owocowo-warzywny. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania owoców i warzyw. Następnie dzieci zapoznały się z instrukcją obsługi sokowirówki i wyciskarki do owoców cytrusowych. Przygotowane merytorycznie, przystąpiły do działania. Po wykonaniu soków dzieci omówiły ich kolor, konsystencję i przeszły do degustacji. Po minach pięciolatków łatwo wywnioskować, że sok pomarańczowo-marchwiowy był przepyszny, a towarzysząca temu zabawa może zachęci rodziców do wspólnego przygotowywania takich soków w domu.

Dzień Uśmiechu u Biedronek.

Dzień Uśmiechu u Biedronek.

W piątek 5 października gościł na twarzach wszystkich dzieci. Z tej okazji dzieci malowały sobie z pomocą nauczyciela uśmiechy oraz aby wywołać uśmiech u innych przedszkolaków Biedronki naklejały sobie czerwone, pomponikowe noski. To był naprawdę dzień pełen uśmiechów.

Biedronki w sklepie.

Biedronki w sklepie.

W czwartek 4 października nasze Biedronki wybrały się na wycieczkę do sklepu. Dzieci samodzielnie wybierały odpowiednie produkty do sałatki owocowej i płaciły za towar.

Biedronki na wycieczce.

Biedronki na wycieczce.

We wtorek 2 października grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do Tarnobrzega. Swoją przygodę rozpoczęli od spotkania na Zwierzyńcu z panem leśniczym – Ryszardem M. Opowiedział on dzieciom w ciekawy sposób o zwierzętach leśnych, tropach jakie zostawiają oraz o konieczności dokarmiania ich w zimie. Na koniec pobytu w Zwierzyńcu dzieci uczestniczyły w pieczeniu kiełbasek na ognisku i otrzymały odblaski oraz kolorowanki.
Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie Komendy Głównej Policji. Pięciolatki dowiedziały się na czym polega praca policjanta, obejrzały edukacyjny film oraz zwiedziły różne pomieszczenia, w których pracuje policja.
Dzieci były pod dużym wrażeniem tego wyjazdu i już czekają na kolejna wyprawę.

Święto wszystkich chłopców.

Święto wszystkich chłopców.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Dnia 28.09.2018 r. wszyscy chłopcy z naszego przedszkola obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec dostał upominek, a dziewczynki słodycze. Radości i wzruszeń nie było końca.

Bezpieczni na drodze…

Bezpieczni na drodze…

Realizując tematykę bezpieczeństwa na drodze dzieci z grup: ,,Motylki”, „Krasnoludki” i „Biedronki”, poznawały zasady poruszania się po chodniku oraz na ulicy, podstawowe znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Następnie udały się na pobliskie przejście dla pieszych, by zastosować w praktyce poznane w przedszkolu wiadomości o ruchu drogowym. Pod bacznym okiem wzorowo przechodziły przez pasy, a także wykazały się znajomością znaków drogowych. Dowiedziały się również, dlaczego powinny nosić na plecach czy ubraniu elementy odblaskowe – wszystkie krzyczały, że dzięki temu będą bezpieczne!!! To była bardzo pouczająca wycieczka.

Owocowe szaleństwa…

Owocowe szaleństwa…

W środę 3 października dzieci z grupy Biedronek i Skrzatów postanowiły zrobić owocową sałatkę. Zabawy było co nie miara a własnoręcznie wykonana sałatka smakowała najlepiej na świecie. Dzieci z grupy 6 latków – Skrzaty wykonały również gruszkowe jeżyki, które zabrały do domu.

Spotkanie z policjantem.

Spotkanie z policjantem.

Dnia 27 września w naszym przedszkolu gościliśmy pana policjanta, który przypomniał dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze. Przypomniał dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie w domu i przedszkolu oraz przestrzegał przed rozmową z obcymi osobami.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i słodycze.

1 2 3 4