Motylki

hopsa sa, hopsa sa,
jemy mrówki, żabie łapki,
oj tak tak, oj tak tak,
a na głowach krasne czapki,
to nasz, to nasz znak.

Krasnoludki 1 to najmłodsza grupa w przedszkolu. Mimo, że dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, z wielkim zainteresowaniem i chęcią uczestniczą w zabawach i zajęciach proponowanych przez panią Dorotę Martę Surowiec.
Pani Marcie dzielnie pomagają pani Marta Małodziński i pani Agnieszka Kamuda.
W grupie Krasnoludków 1 jest bardzo wesoło i nigdy nie ma czasu na nudę.

Krasnoludki

Krasnoludek malutki mieszka pod podłogą

Zbiera okruszyny za stołową nogą.

A dla kogo krasnal, zbiera okruszyny?

Powiem wam w sekrecie : dla mysiej rodziny

(Cz. Janczarski)

Krasnoludki 2 to grupa dzieci 3 letnich. W przedszkolu miło spędzają czas. Chętnie uczestniczą w zabawach organizowanych przez panią Dorotę Smyklę. Znają już wiele zabaw kołowych, integracyjnych. Bardzo lubią śpiewać, tańczyć, malować, układać puzzle. Bardzo lubią bawić się w kącikach zainteresowań. Wiele radości sprawiają im zabawy na powietrzu. Krasnoludki 2 nigdy się nie nudzą i zawsze mają uśmiechnięte miny.

Podczas zabaw i obiadków pomaga im zawsze pani Izabela Krupa.

Biedronki

2015-2019

Biedronka
Błyszczą jej kropki
w promieniach słonka,
gdy się po łąkach
błąka biedronka.
Lubi pić nektar
w wiosennych sadach,
zielone mszyce
z liści wyjada.

(Autor: Lech Konopiński)
Biedronki to wesoła grupa 24 dzieci. Potrzebne wiadomości, umiejętności i sprawności nabywają podczas zajęć prowadzonych przez panią Lidię Nikiel i Elżbietę Lipską,
którym zawsze pomaga pani Elżbieta Marek.
Wielką frajdę sprawia im zabawa w kącikach tematycznych, konstrukcyjnych ale największy uśmiech na buzi rysuje się podczas wyjść na plac zabaw, spacer czy też wycieczkę. Biedronki lubią przebywać w swoim towarzystwie i zgodnie ze sobą współdziałać.

Skrzaty

Kids Bedroom

W starej skrzyni mieszka skrzat,
szepnął o tym mi mój brat.
Ujrzeć skrzata ja też chciałem,
więc do skrzyni się udałem.
W skrzyni kurzu co niemiara,
we mnie za to wielka wiara,
że przywitam się ze skrzatem.
On zostanie mym kamratem.
Beata Krymska
To grupa dzieci 5 letnich prowadzona przez nauczycielkę Dorotę Ozga. W grupie jest 25 dzieci (13 dziewczynek i 12 chłopców).
Codziennie pomaga nam i przynosi obiadki pani Aneta Kmuk.
Miłe otoczenie i panująca w nim serdeczna, niemalże rodzinna atmosfera sprawiają, że dzieci czują się tu bezpiecznie, jak u siebie w domu. Chętnie uczęszczają do przedszkola, bo oprócz zabawy z kolegami, mogą w trakcie różnorodnych działań edukacyjnych zaspokoić swoją ciekawość świata, potrzebę ruchu, rozwijać zainteresowania, talenty, zdobywać nowe umiejętności niezbędne w najbliższej przyszłości w szkole i w interesujący sposób spędzać wolny czas, np. uczestnicząc w wycieczkach o charakterze kulturalnym, edukacyjnym.

Muchomorki

Luxury Colorful Baby Nursery Furniture

”Muchomor”
Dziś muchomor nie w humorze:
– Czym się martwisz muchomorze?
– Wiatr mi zerwał plamkę białą,
nie wiem ile mi zostało?
Dziś muchomor jest w humorze:
– Czym się cieszysz muchomorze?
– Wiatr mi oddał plamkę białą,
policz czy ich nie za mało!
H. Szayerowa
Muchomorki to najstarsza grupa w przedszkolu, znają się już długo i zdążyli się wzajemnie poznać i polubić. Potrafią już wiele ale ciągle uczą się czegoś nowego. Przygotowują się do podjęcia nauki w szkole. Lubią śpiewać, tańczyć, rysować, malować farbami, bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach organizowanych przez panią Jolantę Opałka, której pomaga pani Beata Cena. W tej grupie jest zawsze bardzo wesoło. Wiele radości Muchomorkom sprawiają zabawy we własnym gronie.