Edukacja zdalna.

Drodzy Rodzice!

Decyzją Rządu Rzeczpospolitej Polskiej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze zostają zawieszone do dnia 26 kwietnia 2020 r.
Nauka na odległość staje się faktem i wyzwaniem dla nas wszystkich. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę, kontakty z nauczycielkami oraz informacje zwrotne o tym, jak radzą sobie dzieci w tej rzeczywistości.     Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, gdy wielu z Was wykonuje swoją pracę również zdalnie.


Nauczycielki nadal będą wysyłały do Was propozycje zadań, ćwiczeń, zabaw do wspólnego wykonania w domu. Przesyłane aktywności dla dzieci wynikają z podstawy programowej wychowania przedszkolnego, programów i planów dydaktyczno-wychowawczych oraz ramowego rozkładu zajęć. W szczególny sposób prosimy o zainteresowanie rodziców dzieci z grupy „Biedronki” przygotowujących się do podjęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej.
Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, zaniepokojone, zniecierpliwione itp. Państwa dziecko świetnie rozwija się , nawet wtedy, gdy buduje z klocków, rozmawia z Wami, słucha opowiadań, śpiewa, ćwiczy, pomaga w czynnościach domowych, rysuje, gra w gry, uczy się samodzielności. Warto te chwile wykorzystać na dobry kontakt z dzieckiem.
Ten trudny okres minie, dbajmy o te dobre wspomnienia wspólnego bycia ze sobą.
Służymy pomocą, wszelkie pytania, wątpliwości prosimy kierować telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Nauczyciele utrzymują z Państwem stały kontakt na utworzonych profilach FB.

Kierownik przedszkola E. Lipska