Wycieczka Skrzatów do Tarnobrzega.

http://przedszkoles.baranow.net/wp-content/uploads/2018/03/DSC_0372.jpgWycieczka Skrzatów do Tarnobrzega.

Dnia 19 lutego 2018 r. „Skrzaty” wyruszyły na wycieczkę do Tarnobrzega.
Dzieci najpierw odwiedziły Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły. Jest to swego rodzaju muzeum przyrodnicze, traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku,siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie.
Dzieci zobaczyły m. in. : terraria z żywymi przedstawicielami rodzimej herpetofauny, potężne 1000 litrowe akwarium z żywymi rybami i skorupiakami wiślanymi, tablice interaktywne prezentujące odgłosy ptaków i zwierząt, okazy minerałów, przekroje drzew i wiele innych.
Następnie dzieci pojechały do szpitala – SOR, gdzie mogły zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia, zwiedziły salę intensywnej terapii oraz salę gdzie wykonuje się zabiegi w nagłych przypadkach, wypadkach. Skrzaty podarowały od siebie misie, które otrzymają dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych i te którym wykonywane są zabiegi. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Basi Marek – mamie Kamilka za pomoc w zorganizowaniu tej wizyty w szpitalu.