Witamina D – witamina życia

Witamina D jest nazywana witaminą życia, ponieważ ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu wielu narządów naszego organizmu i bez niej zachowanie zdrowia jest niemożliwe. Pomimo faktu, iż można pozyskać ją z pożywienia jak i ze słońca poprzez syntezę w skórze, aż 90% populacji naszego kontynentu cierpi na zbyt niski poziom tej witaminy w organizmie.

Doświadczenia z Wodą

W grupie BIEDRONEK w piątek pani Lidka razem z dziećmi przeprowadzała doświadczenia z wodą. Sprawdzali dziurawy worek, z którego nie wyciekała woda, oglądali tęczę w szklance. Była też magiczna szklanka, która odwrócona do góry dnem nadal była pełna wody. Dzieci sprawdzały też kiedy jajko tonie a kiedy nie oraz które przedmioty toną a które pływają.
Zabawa na tych zajęciach była wspaniała.

Przedstawienie teatralne pt. „Calineczka”

W dniu 17. 11. 2017 r. nasze przedszkolaki
obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” w wykonaniu Studia Małych Form Scenicznych „Art-re” z Krakowa.

„ Calineczka” to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena która przenosi widzów w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką i śpiewem.
Było to przedstawienie interaktywne i dzieci mogły czynnie uczestniczyć w przygodach Calineczki, ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy i wdzięczności. Mali widzowie mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami, a także kreowania bajkowego świata Z pewnością spektakl dostarczył dzieciom niezapomnianych wzruszeń, refleksji oraz przyczynił się do intelektualnego rozwoju dzieci.

Dzień Pluszowego Misia – Krasnoludki II

W dniu 8 listopada 2017r. w grupie Krasnoludków II odbyły się zajęcia integracyjne z rodzicami z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Przedszkolaki i ich rodzice zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Przygotowano wiele atrakcji: zabawy przy muzyce, dzieci recytowały wierszyki, układały rytmy i puzzle. Później przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej „Mój przyjaciel miś”, co tylko potwierdziło jakich mamy pomysłowych i kreatywnych rodziców i ich dzieci. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę.