KRÓL MACIUŚ USTALA PRAWA DZIECI.

KRÓL MACIUŚ USTALA PRAWA DZIECI.

W piątek 22 listopada najstarsze grupy przedszkolne zostały zaproszone do SP w Skopaniu na przedstawienie pt: KRÓL MACIUŚ USTALA PRAWA DZIECI. To kolejna aktywność w ramach akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

Dzień Misia u Skrzatów.

Dzień Misia u Skrzatów.

Dnia 26 listopada 2019 r dzieci z grupy Skrzaty świętowały Dzień Misia. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w tym dniu ze swoim ulubionym misiem. Zaprosiliśmy również do przedszkola rodziców, którzy wspólnie z nami się bawili, tańczyli i wykonywali różne zadania. Dziękuję rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

Skrzaty rozmawiają o zdrowiu.

Skrzaty rozmawiają o zdrowiu.

Skrzaty realizowały temat – Dbamy o zdrowie. W związku z tyn dnia 20 listopada 2019r odwiedziła naszą grupę pani pielęgniarka, która przypomniała jak należy dbać o zdrowie, co robić żeby nie chorować.Można było również posłuchać bicia własnego serduszka. Skrzaty były bardzo zadowolone z tej wizyty.

Skrzaty szaleją…

Skrzaty szaleją…

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” bawiły się w basenie z kulkami. Radości było wiele…

Biedronki poznają zwyczaje patyczaków.

Biedronki poznają zwyczaje patyczaków.

13 listopada 2019 r. do grupy sześciolatków zawitały patyczaki co wywołało wśród dzieci wiele radości, ciekawości i jak zawsze lawinę pytań. Zdobyliśmy wiele przydatnych informacji na temat życia i hodowli tych interesujących owadów. Wiemy, że ,,nasi goście” są przedstawicielami straszyków i tak naprawdę są bardzo mało wymagającymi pupilami. Ustaliliśmy, że tego dnia dodatkowym zadaniem dyżurnych będzie dbanie o odpowiednią wilgotność terrarium i dopilnowanie żeby owady miały świeże listki do jedzenia. W ten sposób przedszkolaki nie tylko rozwijają swoje pasje przyrodnicze, ale przede wszystkim uczą się odpowiedzialności. To był udany i ciekawy dzień.

Reprezentujemy przedszkole na Konkursie patriotycznym.

Reprezentujemy przedszkole na Konkursie patriotycznym.

W piątek 8 listopada 2019 r. dwoje sześciolatków reprezentowało Przedszkole Publiczne w Skopaniu w X Gminnym konkursie Pieśni Patriotycznej w Woli Baranowskiej. Dzieci zaśpiewały dwa utwory: ,,Piechotę” oraz ,,Polak Mały”. Wśród dużej konkurencji, nasze sześciolatki zdobyły wysokie, drugie miejsce. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dnia 20 listopada 2019 r nasze przedszkolaki obchodziły światowy Dzień Praw Dziecka. w każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia związane z tą tematyką, a następnie dzieci wyruszyły wspólnie z uczniami naszej szkoły na pochód ulicami osiedla.

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Świętujemy Dzień Odzyskania Niepodległości.

Nasze przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości poprzez udział w akademii, którą przygotowała grupa Biedronek. Z piosenką i tańcem wystąpiły również Motylki i Krasnoludki. Każda grupa wykonywała również prace plastyczne związane z tematyką – Jestem Polką i Polakiem. Dzieci wzięły również udział w pochodzie ulicami osiedla i odśpiewały wspólnie z dziećmi ze szkoły hymn Polski.