Sadzenie drzewka przez Muchomorki

http://przedszkoles.baranow.net/wp-content/uploads/2018/01/15-29.jpgSadzenie drzewka przez Muchomorki

Dzieci z grupy Muchomorków w październiku oddały na recykling makulaturę. Wzięliśmy udział w Akcji Segregacji, przeprowadzonej przez Dom Kultury w Skopaniu. Akcja miała za zadanie promowanie segregowania śmieci i ekologicznego stylu życia. Finałem tej akcji było otrzymanie drzewka. Dzisiaj właśnie Pan Wojtek zadzwonił do nas, do przedszkola, że możemy przyjść po jego odbiór. Wybraliśmy od pana Wojtka drzewko liściaste – lipę. Na zajęciach w przedszkolu dowiedzieliśmy się jak ważne są drzewa (zieleń) wokół nas. Dają nam czyste powietrze a w lecie schronienie przed słońcem. Postanowiliśmy więc wsadzić drzewko na terenie naszego przedszkola. Ta czynność sprawiła nam wiele radości i na pewno będzie zalążkiem do prawidłowej postawy przyjaciela przyrody w dalszym życiu.

— Dorota Ozga