Jesień u KRASNOLUDKÓW II

http://przedszkoles.baranow.net/wp-content/uploads/2018/01/11-31.jpgJesień u KRASNOLUDKÓW II

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszej grupie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno – ruchowych, wykonywały prace plastyczne poświęcone tematyce jesiennej. Krasnoludki II wyruszyły na pierwszy spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Obserwowały przyrodę, podziwiały jesienny krajobraz i zbierały „skarby jesieni” . Przyniesione przez dzieci okazy wzbogaciły kącik przyrody w sali. W kąciku przyrody pojawiły się również owoce i warzywa. Dzieci poznały warzywa i owoce, oglądały je, segregowały, wąchały i próbowały. Krasnoludki oglądnęły również teatrzyk inspirowany wierszem Jana Brzechwy „Na straganie” w wykonaniu nauczycielki, a następnie same wcieliły się w role aktorów.

— Dorota Ozga