Dzień Dinozaura u Krasnoludków.

W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola książeczki o dinozaurach i dinozaury, którymi się bawią w domu, a nawet przebrały się za dinozaury. Krasnoludki bez trudu rozpoznawały i nazywały dinozaury na planszach i książeczkach. Podczas tego dnia bawiliśmy się w małych odkrywców – paleontologów. Wydobywaliśmy to co ukryło się w ziemi przy pomocy pędzelka (dinozaury, kamyki, muszelki).
Trudnym zadaniem dla dzieci było dopasować do siebie dwa elementy pękniętego jajka dinozaura. W zabawie „Gdzie jest Dinuś” utrwaliliśmy stosunki przestrzenne (nad, pod, obok, na, z prawej, lewej strony). Nie obyło się też bez pracy w zespołach – dzieci z rolek po papierze ułożyły cztery dinozaury. Współpraca w zespołach przyniosła wymarzony efekt. Każdy dinozaur był inny. Potem bawiliśmy się masą solną, zostawiliśmy w niej odbite ślady dinozaura. Wspaniale też prezentuje się nasza makieta z pracą „Dinozaury Krasnoludków”. Ten dzień był pełen wrażeń i doskonałej praktycznej zabawy.