Spotkanie integracyjne w grupie Krasnoludków.

Spotkanie integracyjne w grupie Krasnoludków.

Spotkanie integracyjne z rodzicami z grupy Krasnoludki pod hasłem ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”. Spotkanie to dało rodzicom możliwość lepszego poznania swojego dziecka w sytuacji niecodziennej oraz obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej. Spotkanie rodzinne ,,uczy” rodziców bawić się z dziećmi i odczuwać płynącą z tego radość i satysfakcję. Rodzice „Krasnoludków” zapamiętali hasło przewodnie spotkania,, W zdrowym ciele zdrowy duch”. Ułożenie piramidy zdrowia z materiałów przygotowanych przez dzieci i nauczycieli nie było trudne, odgadnięcie zagadki i narysowanie brakujących elementów też, bo przecież każdy z nas wie co jest najważniejsze w piramidzie zdrowego żywienia. Rodzice zgodnie współdziałali ze swoimi pociechami, obserwując ich pracę i zaangażowanie. Dużą atrakcję stanowiły zabawy przy muzyce, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi bawili się do utworów znanych tylko ich pociechom. Towarzyszyła temu przyjazna atmosfera pełna radości i swobody. Dostarczenie nowych przeżyć i emocji związanych ze wspólnym działaniem podczas rywalizacji sportowych było dużym wyzwaniem. Dzieci i rodzice dobrze się bawili, zgodnie współdziałając w zespołach. Stali się też równorzędnymi partnerami dla swoich pociech. Podczas tego spotkania dziecko czerpało radość z czasu spędzonego z rodzicem. Mogło też zaprezentować zdrową potrawę przygotowaną z mamą w domu. Spotkanie zakończyło się wielką zdrową ucztą przygotowaną przez dziecko i rodzica. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.