Konkurs kulinarny w grupie Krasnoludków.

Konkurs kulinarny w grupie Krasnoludków.

Rodzinny konkurs kulinarny w grupie „Krasnoludków” 21 marca 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu kulinarnego „Gratka dla niejadka – przepis na pyszną i zdrową potrawę”. Konkurs był skierowany do rodziców i dzieci i dotyczył przygotowania potrawy, która byłaby zdrowym, pełnowartościowym posiłkiem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wśród dań konkursowych królowały: pankejki z owocami, desery owocowe i koktajle, batoniki pełnoziarniste, galaretki z owocami, pierniczki, sałatka, zdrowe kanapki, deser owocowy, pociąg z zdrowymi przekąskami, sałatka, tortille, placuszki z kurczakiem, marchewkowe ciasto krasnoludkowe, pulpeciki. Bardzo ciężko było wyłonić zwycięzcę, gdyż wszystkie potrawy były pełnowartościowe i smaczne, dlatego pierwsze miejsce przyznano wszystkim dzieciom i rodzicom. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i kubkiem. Jednym z etapów konkursu jest wydanie „Książki kucharskiej grupy Krasnoludków” z przepisami kulinarnymi konkursowych potraw wzbogaconej fotografiami, która zostanie wyeksponowana i udostępniona dla wszystkich chętnych. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za pracę i trud włożone w przygotowanie tych zdrowych smakołyków. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości i kreatywności.