Skrzaty zakładają Wiosenny Kącik Przyrody.

Wraz z nadejściem wiosny „Skrzaty” postanowiły 27 marca 2019r. założyć zielony kącik przyrody. Rano wybraliśmy się do Sklepu Ogrodniczego żeby kupić wszystkie potrzebne rzeczy, jak również aby dowiedzieć się co można kupić w tym sklepie oprócz nasion i cebulek kwiatowych. Następnie dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Sześciolatki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie zasiały nasiona : owsa, rzeżuchy, pietruszki, sałaty, bazylii, szczypiorku oraz zasadziły cebulkę. Przesadziliśmy również do większej doniczki hiacynta, który już pięknie pachnie w sali. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać.

« 1 z 2 »