Dzień drzewa u Motylków.

10 października grupa Motylków obchodziła Dzień Drzewa.
Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i nadleśnictwa.
W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia
i ochrony drzew.
W ramach tego święta nauczyciele prowadzili zajęcia dydaktyczne o tematyce ochrony drzew. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co dają drzewa człowiekowi – czyste powietrze, cień w upalne dni, owoce, pokarm i mieszkanie dla zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała grupowa praca – kolorowe JESIENNE DRZEWO. Po zajęciach dydaktycznych dzieci wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, by tam obserwować rosnące drzewa i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec.

« 1 z 2 »