Kącik badawczy u Biedronek.

http://przedszkoles.baranow.net/wp-content/uploads/2018/07/20180516_093357.jpgKącik badawczy u Biedronek.

W piątek 18 maja 2018r. grupa Biedronek założyła kącik badawczy. Dzieci wraz z wychowawczynią przeprowadziły kilka eksperymentów, podczas których same dochodziły do różnych wniosków np. jak woda z jednej szklanki przelewa się do drugiej, co się dzieje z szklanką wody do której wrzucimy kamień, jak działa szkło powiększające.
Dzieci miały okazję wykonać własną lupę i „lepołapkę” – patyczek zbierający zanieczyszczenia. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć działanie szkła powiększającego.
W kąciku badawczym umieściliśmy również specjalne obrazki owadów, które oglądaliśmy w okularach 3D. Zabawa z eksperymentami dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, które na pewno zaowocują większą ciekawością świata.