Pyszne witaminki – robimy sałatkę owocową.

W poniedziałek było w naszej grupie przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy Muchomorków na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domu różne, świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, a nawet maliny, które przynieśli do przedszkola Radek i Mateusz. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki. Każdy dostał nożyk i przystąpiliśmy do krojenia owoców. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało Muchomorkom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w życiu człowieka. Sałatka udała się, była wspaniała!

— Dorota Ozga