Walentynki u Biedronek.

Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków z grupy Biedronek stał się świetną okazją do wspólnej zabawy. Na początku dzieci zapoznały się z historią tego święta. Następnie przygotowały z masy mydlanej walentynkowe upominki. Nie zabrakło zabaw, konkursów i tańców. Sześciolatki utrwaliły sobie, że tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.

Walentynki i Dzień Kota u Skrzatów.

W piątek 14 lutego Skrzaty świętowały Walentynki – rozmawialiśmy o przyjaźni, dobroci, o wspólnych zabawach. Dzieci dzień wcześniej kolorowały serduszka dla przyjaciela, a w piątek pałaszowały słodkie serduszka upieczone przez mamę Kamilka i Natalki. Każde dziecko otrzymała sercowy balon i lizaka z którym maszerowały do domu.
W poniedziałek 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola z kotkami – pluszakami. Była świetna i wesoła zabawa.

Walentynki i Dzień Kota u Motylków.

14 lutego „Motylki” świętowały w swojej grupie Walentynki. Wykonały ( słuchając uważnie poleceń nauczycielki) papierowe, przestrzenne ludki walentynkowe. Dzisiaj, 17 lutego dzieci pozostały w klimacie Walentynek, ale równocześnie obchodziły Dzień Kota. Poznawały dzikie koty żyjące na terenie Polski, egzotyczne koty oraz różne gatunki kotów domowych. Dyskutowały o przyjaźni, miłości, szacunku do ludzi i zwierząt. Akwarelkami namalowały kolorowe kotki. Zamieniły się w koteczki i zatańczyły w parach pląs,, Puszysty kot,,. Wysłuchały bajki,, Kot w butach,, i chętnie opowiadały o swoich domowych kotkach. Wszystkie,, Motylki,, potrafią głosować nazwy zwierząt : kot, koty, lew, ryś, żbik, tygrys, gepard itp.