Przedszkole Promujące Zdrowie.

Drodzy Rodzice! Miło nam poinformować, że dnia 26 listopada 2019r. podczas XVIII Rejonowej Konferencji Naukowo-Metodycznej z Promocji Zdrowia nasze przedszkole otrzymało Certyfikat przyjęcia do Rejonowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Przedszkolni koordynatorzy zespołu ds. promocji zdrowia Pani J. Lombara i Pani J. Opałka przedstawiły prezentację na temat działań podejmowanych przez nasze przedszkole z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego. Dokument ten jest wielkim wyróżnieniem dla pracy całej społeczności przedszkolnej: personelu przedszkola, rodziców oraz dzieci.

Dzień Pluszowego Misia u Biedronek.

W poniedziałek 25 listopada w grupie Biedronek obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Sześciolatki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Było wiele atrakcji : ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy taneczne, dzieci poznały historię tego święta, rozwiązywały quiz o pluszowym misiu i wykonały ciekawe prace plastyczne. Ten dzień zakończyliśmy na słodko – degustacją różnych rodzajów miodu. To był miło spędzony czas.

Spektakl „Alladyn…Baśń tysiąca i jednej nocy”.

Dnia 25 listopada grupa „Biedronki”, „Motylki” i Krasnoludki” wraz z nauczycielkami udały się do MGOK w Baranowie Sandomierskim, aby obejrzeć spektakl teatralny „Alladyn…Baśń tysiąca i jednej nocy”. Przedszkolaki obejrzały pełne niezwykłych przygód widowisko. Dzieci były świadkami jednej z najbardziej znanych opowieści z tysiąca i jednej nocy o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej Księżniczce.Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził Dżin,pradawny duch, który spełnia trzy życzenia. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły barwne kostiumy i scenografia. Od magii baśni ważniejsze jest jednak przesłanie, a mianowicie, że to nie bogactwo ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.