Dzień Drzewa u Krasnoludków.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jaką rolę odgrywają drzewa w przyrodzie i w życiu człowieka. Krasnoludki wiedzą, że drzewa dają zwierzętom schronienie a człowiekowi zapewniają czyste powietrze i cień w upalne dni. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego człowiek wycina las i na co przerabiane są drzewa. Krasnoludki uważnie słuchały i zadawały pytania. Ich wiedza na temat przyrody jest dość duża. Później w zespołach dzieci układały drzewo wykorzystując materiał przyrodniczy. Bawiły się przy piosence „Kolorowe listki”. Następnie wykonały pracę plastyczną „Drzewo z efektem 3D”. Był to bardzo pracowity i niezapomniany dzień, pełen uśmiechu i radości.

„DZIEŃ DRZEWA” u Biedronek.

10 października w grupie Biedronek obchodziliśmy Dzień Drzewa. Zebrane w parku liście posłużyły nam jako główny element naszych zajęć. Rozpoczęliśmy od zagadek słuchowych w kole, następnie segregowaliśmy liście wg określonej cechy i bawiliśmy się przy muzyce. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie w grupach pracy plastycznej „Jesienne drzewa”. Pomimo jesiennej szarugi za oknem u nas było kolorowo i wesoło.

„Jesień na talerzu”- kodowanie u Krasnoludków.

Kolejna przygoda Krasnoludków z kodowaniem. Dzieci na początku segregowały owoce, a następnie ułożyły „owocowe sudoku”.

Dzień Zwierząt u Skrzatów.

Dnia 7 września Skrzaty przyszły do przedszkola w przebraniach różnych zwierząt – były tygryski, zebra, kotki, motylki, biedronki i inne .Była zabawa, dzieci opowiadały o zwierzątkach i kolorowały pięknie obrazki.
Dziękuję rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

Piesze wycieczki Motylków.

My Motylki bardzo lubimy piesze wycieczki. We wrześniu i październiku spacerowaliśmy po parku i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Byliśmy w ogrodzie działkowym, gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce. Robiliśmy zakupy w naszym markecie. Kupiliśmy ulubione warzywa i owoce, poznawaliśmy ich smaki, piliśmy sok jabłkowy tłoczony ze świeżych owoców. 7 października znowu wyruszyliśmy do parku. Zbieraliśmy materiał przyrodniczy potrzebny do wykonania prac plastycznych. Dzisiaj wykorzystaliśmy jesienne liście do wyklejania ogonów wiewiórkom. Ciekawe, gdzie powędrujemy następnym razem?

„Jesienne dary”- kodowanie u Biedronek.

Sześciolatki po raz kolejny podjęły się zabaw z kodowania i bez problemu wykonały wszystkie zadania. Zwieńczeniem ćwiczeń było wykonanie owocowych przekąsek. I tym razem sześciolatki wykazały się dużą kreatywnością i estetyką. Nauka przez zabawę niesie najwięcej korzyści, a dzieciom daje wiele satysfakcji.