„Moja miejscowość, mój dom” – kodowanie.

Krasnoludki wykonują kolejne zadanie z cyklu „Moja miejscowość, mój dom”. Dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat miejscowości, w której mieszkają. Następnie ułożyły na macie krążki z kolorowymi budowlami, łącząc ze sobą dwie cechy: kolor i kształt. Krasnoludki doskonale poradziły sobie
z zadaniem.

Skrzaty na podwórku.

Dzisiaj małe Skrzaciki wyszły pierwszy raz na przedszkolny plac zabaw.

Święto Jabłuszka w grupie Skrzaty.

Dnia 27 września najmłodsze przedszkolaki – Skrzaty obchodziły Święto Jabłuszka. Dzieci kosztowały jabłuszka, wykonywały sok, który z wielkim apetytem wypiły oraz układały „jabłkowe” puzzle.

Święto Pieczonego Ziemniaka – Biedronki.

Dnia 25 września 2019r. grupa Biedronki obchodziła „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Dzień Przedszkolaka 2019.

Dnia 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały swój dzień – Dzień Przedszkolaka.

Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu.

W naszym przedszkolu dnia 30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto.
Były życzenia, prezenty i różne wesołe zabawy.

Święto Pieczonego Ziemniaka – Krasnoludki.

Dnia 24 września 2019r. grupa Krasnoludki obchodziła „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na dzieci i rodziców czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Wiele radości sprawiły dzieciom takie konkurencje jak: szukanie ukrytych ziemniaków, wyścig z ziemniakiem na łyżce, sadzenie ziemniaków i zbieranie ziemniaków, rzucenie ziemniakiem do celu. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w obieraniu ziemniaków. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie przez dzieci i rodziców „Kartoflaka Cudaka”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Jak na piknik przystało nie mogło zabraknąć poczęstunku. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę.

Krasnoludki kodują cd.

20 września 2019r. „Krasnoludki” obchodziły Dzień Przedszkolaka. Dzieci wykonywały kolejne zadania z elementami kodowania „Fajnie jest być przedszkolakiem”. Dzieci doskonale odczytały kod stworzony przy pomocy symboli graficznych i dotarły do ukrytej niespodzianki.

Krasnoludki kodują.

„Krasnoludki” rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Dzisiejszy temat „Witaj przedszkole”.
Dzieci rozwiązały przygotowane logiczne zagadki, które stanowiły wstęp do nauki kodowania. Następnie na podstawie słownej instrukcji ułożyły obrazek. Dzieci współpracując ze sobą doskonale rozwiązały zadanie.