Pierwsza wycieczka autokarowa Motylków.

Pierwsza wycieczka autokarowa Motylków.

MOTYLKI W YUPI PARKU
Na zakończenie przedszkola grupa ,,Motylki „ wybrała się 10 czerwca 2019r. na wycieczkę do Sali zabaw Yupi Park w Tarnobrzegu. Sam przejazd autokarem był dla dzieci wielką atrakcją.
Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę., rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać na zjeżdżalni, oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Wspólnie świętowali urodziny Oliwii P ,która z okazji swoich urodzin poczęstowała je bardzo zdrowymi pralinami domowej roboty.
Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale ta zabawa na długo zostanie w ich pamięci.

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI PRZEDSZKOLAKÓW.

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI PRZEDSZKOLAKÓW.

Dnia 6 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny. Konkurs został przygotowany przez panią D. Smyklę i panią  J. Lombarę.
W konkursie udział wzięły dzieci z terenu Gminy Baranów Sandomierski. Nasze Przedszkole reprezentował Kamil i Emil. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami i wykazały się umiejętnością współpracy w zespole. Mali matematycy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

VI BIEG PAPIESKI W SKOPANIU.

Dnia 4 czerwca dzieci z naszego przedszkola zachęcały swoich starszych kolegów do zdobywanie medalowych miejsc w VI Biegu Papieskim w Skopaniu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Mobilna Filharmonia w naszym przedszkolu.

W dniu 5 czerwca do naszego przedszkola zawitała po raz kolejny Mobilna Filharmonia z Rzeszowa. Tematem przewodnim był – Muzyczny gwiazdozbiór, dzieci poznały twórczość znanych kompozytorów i miały możliwość zagrania na instrumentach dętych. Było to ostatnie spotkanie z artystami w tym roku szkolnym ale mamy nadzieję że po wakacjach znowu się spotkamy.

Z mamą i tatą jest wesoło.

W piątkowe popołudnie 31 maja dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dziecka. Były tańce i zabawy przy muzyce oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez animatorów. Rada Rodziców dziękuje sponsorom za uatrakcyjnienie Dnia Dziecka (poczęstunek, drobne upominki).

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Oglądamy przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

Dnia 29 maja przedszkolaki zostały zaproszone do Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu na przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci obejrzały ” Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka” i „Królewnę Śnieżkę. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem i nagrodziły występ starszych kolegów gromkimi brawami.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków.

Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków.

24 maja 2019 r grupa Krasnoludki uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Dzieci wierszem tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność dla rodziców za ich serce, cierpliwość i przywiązanie. Ten dzień był jedyny i niepowtarzalny, bo Krasnoludki mogły zaprezentować swój program artystyczny a także pokazać wcześniej zdobyte umiejętności. Towarzyszyły temu niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Później Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dzień Mamy i Taty u Biedronek.

Dzień Mamy i Taty u Biedronek.

22 maja grupa Biedronki przygotowała dla Rodziców akademię z okazji DNIA MAMY I TATY. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały przed Rodzicami trzy układy taneczne: Walc kwiatów, Szota orz Krakowiaka, Na zakończenie pięciolatki zaśpiewały „Sto lat”, wręczyły laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas był małą odskocznią od życia codziennego i jeszcze bardziej wzmocnił relacje rodzinne.

Dzień Mamy i Taty u Motylków.

Dzień Mamy i Taty u Motylków.

24 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa Motylków zaprezentowała swój program artystyczny . Dzieci pięknie zatańczyły oraz zaśpiewały dla rodziców.
Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Rodzice byli bardzo zadowoleni i wzruszeni.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.
Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Ich Święta!

Dzień Rodziny u Skrzatów.

Dzień Rodziny u Skrzatów.

Dnia 23 maja grupa Skrzatów gościła swoich rodziców. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie było gromkie Sto Lat, upominki i całusy.