Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Dnia 9 maja odbył się II Gminny Konkurs „Jestem Polką i Polakiem”. Nasze przedszkole reprezentowali Liliana R. i Wojciech T. Dzieci miały do wykonania różne zadania , z którymi poradziły sobie wyśmienicie. Były gratulacje, dyplomy i nagrody oraz wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a Lilianie i Wojtkowi gratuluję wiedzy i odwagi.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

W dniu 7 maja odbył się XIX Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej. Nasze przedszkole reprezentowała Madzia J. – zaśpiewała piosenkę pt. „Leśne duszki”. Oto krótka relacja z tego występu – wielkie gratulacje dla Madzi.

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Obchodzony Dzień Ziemi był doskonałą okazją do porozmawiania o przyrodzie i planecie Ziemi. Dzieci wiedzą, że są częścią przyrody, i muszą o nią dbać. Na obrazkach rozpoznawały właściwe i złe zachowania dzieci, oceniając je wesołym lub smutnym uśmiechem. Zastanawiały się też,, Co by było, gdyby ludzie, nie dbali o planetę Ziemię i jej nie sprzątali”. Już przedszkolak wie, że należy segregować śmieci. My również segregowaliśmy śmieci do odpowiedni pojemników, nie jest to wcale proste zadanie dla przedszkolaka. Wykonaliśmy na koniec pracę plastyczną ,,Zielona planeta Ziemia”.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

5 kwietnia 2019 r Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Podczas zajęć przybliżono dzieciom podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością. Dzieci dowiedziały się, że zdrowie to prawdziwy skarb, o który trzeba nieustannie dbać. Wszystkie dzieci brały udział w dyskusji i pomimo tego, że mają niewiele lat to na temat zdrowia i higieny osobistej wiedzą całkiem sporo. Przypomnieliśmy sobie, co należy robić by zarazki i bakterie nie szkodziły nam, segregowaliśmy pokarmy na zdrowe i niezdrowe dla człowieka i wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Kosz pełen zdrowia”. Nasz kosz będzie nam przypominał, że każdego dnia mamy zdrowo się odżywiać i nie grymasić podczas posiłków.