Biedronki na Ranczu Alpaka.

W dniu 9 maja 2019r grupa – Biedronki wybrała się na wycieczkę na „Ranczo Alpaki”. Dzieci miały okazję obejrzeć i nakarmić : kangury, kózki miniatury, sowę, świnkę wietnamską, króliki i pawie. Największą atrakcją dla dzieci była jednak możliwość karmienia Alpak. Ich ulubieńcem stał się „Łatek”, który obdarowywał dzieci całuskami w zamian za kawałki marchewki. Po zwiedzeniu mini – zoo dzieciom zapewniono kolejne atrakcje z animatorami zabaw. Zmęczone zabawą dzieci posiliły się ciasteczkami i herbatą, a następnie wykonywały pracę plastyczną lub do wyboru pluszaka Alpakę. Pobyt na Ranczu Alpaka zakończyło wręczenie dzieciom dyplomów, magnesów i zabawa na dmuchańcach. Zdaniem dzieci pobyt był udany i pełen atrakcji.

Krasnoludki u strażaków.

W dniu 22.04.2019r grupa Krasnoludków odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą strażaka, ze sprzętem który potrzebny jest podczas akcji gaszenia pożaru. Podczas spotkania dzieci mogły przymierzyć kombinezon chroniący strażaków od ognia, poznać wyposażenie samochodu, wziąć udział w gaszeniu płonącego domu i przejść przez pomieszczenie wypełnione dymem. Dzieci zaliczyły również test sprawnościowy przygotowany przez strażaków a nagrodą była pluszowa maskotka, którą zabrały ze sobą do domu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.