Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Jestem Polką i Polakiem – konkurs w Woli Baranowskiej.

Dnia 9 maja odbył się II Gminny Konkurs „Jestem Polką i Polakiem”. Nasze przedszkole reprezentowali Liliana R. i Wojciech T. Dzieci miały do wykonania różne zadania , z którymi poradziły sobie wyśmienicie. Były gratulacje, dyplomy i nagrody oraz wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a Lilianie i Wojtkowi gratuluję wiedzy i odwagi.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

Konkurs Piosenki Ekologicznej w Baranowie Sand.

W dniu 7 maja odbył się XIX Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej. Nasze przedszkole reprezentowała Madzia J. – zaśpiewała piosenkę pt. „Leśne duszki”. Oto krótka relacja z tego występu – wielkie gratulacje dla Madzi.

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Krasnoludki obchodzą Dzień Ziemi

Obchodzony Dzień Ziemi był doskonałą okazją do porozmawiania o przyrodzie i planecie Ziemi. Dzieci wiedzą, że są częścią przyrody, i muszą o nią dbać. Na obrazkach rozpoznawały właściwe i złe zachowania dzieci, oceniając je wesołym lub smutnym uśmiechem. Zastanawiały się też,, Co by było, gdyby ludzie, nie dbali o planetę Ziemię i jej nie sprzątali”. Już przedszkolak wie, że należy segregować śmieci. My również segregowaliśmy śmieci do odpowiedni pojemników, nie jest to wcale proste zadanie dla przedszkolaka. Wykonaliśmy na koniec pracę plastyczną ,,Zielona planeta Ziemia”.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

Krasnoludki obchodzą Światowy Dzień Zdrowia.

5 kwietnia 2019 r Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Podczas zajęć przybliżono dzieciom podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością. Dzieci dowiedziały się, że zdrowie to prawdziwy skarb, o który trzeba nieustannie dbać. Wszystkie dzieci brały udział w dyskusji i pomimo tego, że mają niewiele lat to na temat zdrowia i higieny osobistej wiedzą całkiem sporo. Przypomnieliśmy sobie, co należy robić by zarazki i bakterie nie szkodziły nam, segregowaliśmy pokarmy na zdrowe i niezdrowe dla człowieka i wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Kosz pełen zdrowia”. Nasz kosz będzie nam przypominał, że każdego dnia mamy zdrowo się odżywiać i nie grymasić podczas posiłków.

Biedronki na Ranczu Alpaka.

Biedronki na Ranczu Alpaka.

W dniu 9 maja 2019r grupa – Biedronki wybrała się na wycieczkę na „Ranczo Alpaki”. Dzieci miały okazję obejrzeć i nakarmić : kangury, kózki miniatury, sowę, świnkę wietnamską, króliki i pawie. Największą atrakcją dla dzieci była jednak możliwość karmienia Alpak. Ich ulubieńcem stał się „Łatek”, który obdarowywał dzieci całuskami w zamian za kawałki marchewki. Po zwiedzeniu mini – zoo dzieciom zapewniono kolejne atrakcje z animatorami zabaw. Zmęczone zabawą dzieci posiliły się ciasteczkami i herbatą, a następnie wykonywały pracę plastyczną lub do wyboru pluszaka Alpakę. Pobyt na Ranczu Alpaka zakończyło wręczenie dzieciom dyplomów, magnesów i zabawa na dmuchańcach. Zdaniem dzieci pobyt był udany i pełen atrakcji.

Krasnoludki u strażaków.

Krasnoludki u strażaków.

W dniu 22.04.2019r grupa Krasnoludków odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą strażaka, ze sprzętem który potrzebny jest podczas akcji gaszenia pożaru. Podczas spotkania dzieci mogły przymierzyć kombinezon chroniący strażaków od ognia, poznać wyposażenie samochodu, wziąć udział w gaszeniu płonącego domu i przejść przez pomieszczenie wypełnione dymem. Dzieci zaliczyły również test sprawnościowy przygotowany przez strażaków a nagrodą była pluszowa maskotka, którą zabrały ze sobą do domu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

13 maja w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pani Małgorzata w sposób niezwykle obrazowy przedstawiła co robić, aby być zdrowym. Najlepsze dla dziecka to: słońce (energia, dobry nastrój), woda (najzdrowszy napój), sen (dziecko rośnie tylko podczas snu), prawidłowe przeponowe oddychanie, dieta
(warzywa i owoce) i aktywność fizyczna (sprawny przedszkolak). Pani dr Małgorzata przyjechała do dzieci z prelekcją w ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Promyk”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Teatrzyk „Zielony Melonik”.

Dnia 7 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Zielony Melonik. Dzieci obejrzały spektakl „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Bohaterem tej opowieści jest mały, rozkapryszony książe Karolek,
który nie lubi szkoły. Twierdzi, że jest nudna. Ale „na szczęście” Karolek ma swojego wielkiego przyjaciela: małpę Pestkę. Jest łobuzem jakich mało i skutecznie popiera jego złe myślenie szepcząc mu do ucha: „Nie idź do szkoły, ona jest nudna!” Czy książe uległ małpim namowom? – o tym przekonały się dzieci. Poprzez utożsamienie się widzów z głównym bohaterem historii i jego dylematami dzieci zrozumiały, że kłamać zwyczajnie nie warto!

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra – Mobilna Filharmonia

Dnia 14 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych. Przypominały sobie również nazwy i budowę instrumentów. Wszyscy czekamy na następną wizytę muzyków.

„Wiosna, ach to ty” – konkurs w Dąbrowicy.

„Wiosna, ach to ty” – konkurs w Dąbrowicy.

Dnia 26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu w Dąbrowicy odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowały Karolinka B. i Emilka D.
Dziewczynki pięknie recytowały wyuczone wierszyki, miały również okazję popracować na Darach Froebla . Na zakończenie odbyło się rozdanie dyplomów i nagród i słodki poczęstunek.

Konkurs bajkowy „Kochamy bajki i baśnie” w grupie Skrzatów.

Konkurs bajkowy „Kochamy bajki i baśnie” w grupie Skrzatów.

W dniu 25 kwietnia w grupie Skrzatów odbył się konkurs wiedzy o bajkach. Dzieci rozpoznawały bajkę po wylosowanej postaci, rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, kodowały wyrazy i odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące bajek i baśni. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Dzień Ziemi u Skrzatów.

Dzień Ziemi u Skrzatów.

Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy Skrzatów obchodziły Dzień Ziemi. Segregowały śmiecie do koszy odpowiedniego koloru, dziewczynki malowały farbami max obrazki a chłopcy wykonywali karty pracy. Każdy starał się wykonać zadanie jak najlepiej. Dzieci pięknie odpowiadały na wszystkie pytania związane z ochroną środowiska.

1 2