Skrzaty zakładają Wiosenny Kącik Przyrody.

Skrzaty zakładają Wiosenny Kącik Przyrody.

Wraz z nadejściem wiosny „Skrzaty” postanowiły 27 marca 2019r. założyć zielony kącik przyrody. Rano wybraliśmy się do Sklepu Ogrodniczego żeby kupić wszystkie potrzebne rzeczy, jak również aby dowiedzieć się co można kupić w tym sklepie oprócz nasion i cebulek kwiatowych. Następnie dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Sześciolatki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie zasiały nasiona : owsa, rzeżuchy, pietruszki, sałaty, bazylii, szczypiorku oraz zasadziły cebulkę. Przesadziliśmy również do większej doniczki hiacynta, który już pięknie pachnie w sali. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać.

Gimnastyka buzi i języka.

Gimnastyka buzi i języka.

Dnia 26 marca 2019 r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślęzakach odbył się IV Gminny Konkurs Logopedyczno – Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowały Emilka Żyra i Aleksandra Durda. Dziewczynki recytowały pięknie bardzo trudne wierszyki, otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy im bardzo..

Dzień Wody u Krasnoludków.

Dzień Wody u Krasnoludków.

Krasnoludki obchodzą Dzień Wody
W tym dniu Krasnoludki były ubrane na niebiesko. Zajęcia edukacyjne połączone były z eksperymentowaniem i pracą plastyczną. Dzieci poznały sposoby wykorzystania wody przez człowieka. Przypomniały sobie jak ważną jak ważną rolę w człowieka życiu pełni woda. Dzieliły się swoją wiedzą podając powody dlaczego wodę należy oszczędzać, i co się stanie gdy jej zabraknie. Dzieci wiedzą, że woda to skarb i należy ją oszczędzać. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia. Mali badacze sami sprawdzali, dlaczego woda nie wylewa się ze szklanego naczynia, a kartka papieru nie spada. Jak zachowuje się woda w kubeczku, gdy na nią się dmucha.

Dzień Wody u Muchomorków.

Dzień Wody u Muchomorków.

22 marca 2019r. grupa „Muchomorków” obchodziła Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim zamieniając się tym samym w kropelki wody. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Uczyły się nazywać cechy wody, opowiadały do czego jest potrzebna woda, sprawdzały jak wytwarza się piana, robiły „pianowego potwora” i sprawdzały jak możemy zabarwić wodę. Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach!

Dzień Wody u Motylków.

Dzień Wody u Motylków.

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, była to doskonała okazja do rozmów z przedszkolakami na temat znaczenia wody w naszym życiu. Przedszkolaki tego dnia podczas zajęć dowiedziały się skąd się bierze woda na ziemi, do czego służy i jak ją wykorzystujemy oraz jak bardzo woda jest nam potrzebna do codziennego życia. Temat ten był doskonałą okazją do przedstawienia różnych ciekawych doświadczeń z wodą w roli głównej.
W ramach zajęć plastycznych dzieci malowały na folii streczowej, doskonaliły sprawność manualną, rozwijały kreatywność i pomysłowość oraz czerpały radość z tworzenia niecodziennej wystawy. Zabawa ta dostarczyła wielu pozytywnych emocji i sprawiła dzieciom wiele radości.

Dzień Wody u Skrzatów.

Dzień Wody u Skrzatów.

Obchodzony 22 marca Dzień Wody miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wykonywanie łódek oraz łowienie morskich stworzeń oraz zamienienie się w kropelkę wody. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

Witamy Wiosnę.

Witamy Wiosnę.

„Pierwszy Dzień Wiosny”
Jak co roku, 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, każde dziecko miało w swoim ubiorze jakiś zielony akcent. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno” wykonaniu grupy Skrzatów, których przygotowała pani Justyna Lombara. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenki.
Następnie barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. W trakcie spaceru piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Motylki zakładają kącik przyrody.

Motylki zakładają kącik przyrody.

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory,cebulki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę , owies oraz sadziły pietruszkę i cebulkę na szczypiorek . Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.

Gminny Konkurs „Kochamy bajki i baśnie”.

Gminny Konkurs „Kochamy bajki i baśnie”.

W dniu 15 marca 2019r odbył się w naszym przedszkolu III Gminny Konkurs pod hasłem „Kochamy bajki i baśnie”. Konkurs ten przygotowały i przeprowadziły panie Dorota O. i Lidia N. na nasze zaproszenie przybyły dzieci z przedszkoli z terenu naszej gminy. Każde przedszkole reprezentowało dwoje dzieci. Uczestnicy mieli do wykonania 7 zadań, które rozwiązywali bez żadnych problemów. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Już dzisiaj zapraszamy za rok.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Dnia 14 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Mateusza T. , z Poradni Dietetycznej Vita – Diet Urszula Buczek. Dzieci segregowały produkty na zdrowe i nie zdrowe, układały Piramidę Zdrowia, wypowiadały się bardzo chętnie na temat – Co robić i co jeść aby być silnym i zdrowym.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi i Poradni Dietetycznej Vita – Diet Urszula Buczek z Nowej Dęby.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu.

„Dzień Kobiet ! Dzień Kobiet !
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek !
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec.
Piosenka niech z radia popłynie”.
8 Marca w naszym przedszkolu tak świętowały dziewczynki we wszystkich grupach – Motylki, Muchomorki,Skrzaty, Krasnoludki i Biedronki.

Biedronki kodują…

Biedronki kodują…

Grupa Biedronki bierze udział w zajęciach z cyklu kodowanie. Głównym celem tych zajęć jest odczytywanie informacji przekazywanych w formie uproszczonych rysunków i posługiwanie się umownymi znakami.
Przewodnim tematem zajęć była zabawa w detektywów i pomoc różnym postaciom z bajek. Dzieci doskonale wcieliły się w role i ambitnie wywiązywały się ze wszystkich zadań.
Zabawa była świetna i spełniła zamierzone cele, czyli naukę kodowania. Dzieci czekają już na nowe wyzwania.

1 2