Skrzaty w Fly Parku w Rzeszowie.

Dnia 8 lutego 2019 r dzieci z grupy Skrzaty bawiły się na trampolinach w Fly Parku. Szaleństwom i skokom nie było końca, ale zmęczenie dało o sobie znać i pod koniec było dużo spokojniej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do MacDonalda gdzie dzieci z wielkim apetytem zajadały nie do końca „zdrowe” jedzenie.
Wycieczka się udała, dzieci zadowolone i zmęczone wróciły do domu. Dziękuję mamom za pomoc podczas wycieczki.

Dzień Pizzy u Skrzatów.

Dzieci z grupy Skrzatów dnia 8 lutego obchodziły Dzień Pizzy. Najpierw poznaliśmy etapy powstawania pizzy, potem dzieci wykonywały papierową pizzę a na zakończenie tego dnia w przedszkolu odwiedziliśmy Pizzę „U Brodacza”. Dzieci zobaczyły jak robi się ciasto, pomagały w jego rozwałkowaniu, nakładaniu na blaszkę, same wybierały i układały dodatki a na koniec pałaszowały z wielkim apetytem upieczoną pizzę. To był fajny i ciekawy dzień.
Dziękujemy bardzo państwu Agnieszce i Piotrowi Robuta za możliwość obejrzenia od kuchni pizzerii.

Czerwony Kapturek i ekologia.

We wtorek 5 lutego 2019 r do naszego przedszkola zawitali aktorzy Studia Teatralnego z Trzcianki. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Było dużo śmiechu i zabawy ale też i przypomniały sobie przedszkolaki jak należy zachowywać się w lesie, jak segregować śmieci i że nie należy rozmawiać z obcymi osobami.

Kodowanie muzyki w grupie Biedronek.

Grupa Biedronki uczyła się kodowania muzyki. Do zabawy wykorzystaliśmy szklanki napełnione odpowiednią ilością wody, kolorowe krążki, umieszczone pod szklankami i zapis nutowy w formie kolorowych kółeczek. Do naszej „Szklanej muzyki” wykorzystaliśmy prostą piosenkę „Wlazł kotek na plotek”. Dzięki takim zajęciom dzieci uświadomiły sobie, że muzykę możemy tworzyć ze wszystkiego co nas otacza. Nawet mały przedszkolak nie znający nut może pobawić się w muzyka i zagrać prostą piosenkę z wykorzystaniem kolorowego, muzycznego kodu. Zachęcamy do wspólnych zabaw ze swymi pociechami. Dzieci uwielbiają taką formę rozrywki.

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków.

W dniu 22 stycznia 2019 r. w grupie Krasnoludków obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Odwiedzili nas kochani dziadkowie, a my za ich miłość podziękowaliśmy piosenką, wierszem i tańcem. Nie obyło się bez wzruszeń jak również owacji w podzięce za występ. Wspólna zabawa dziadków i dzieci sprawiła wszystkim dużo radości, wnuczęta obserwowały dziadków, którzy robili dokładnie to, co i one. Na koniec wspólnie z dziadkami dzieci zaśpiewały piosenkę, która mówi o tęsknocie do Babci, Dziadka jak również wnuka i wnuczki. Uwieńczenie m tej wzruszającej uroczystości było wręczenie dziadkom własnoręcznie zrobionych upominków. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Dzień Babci i Dziadka u Biedronek.

W dniu 21 stycznia 2019r. w grupie Biedronek odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. To były naprawdę wyjątkowe chwile. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!