Jesienny spacer Muchomorków.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona maluszków do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszej miejscowości, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie Muchomorki bawiły się na placu zabaw.

Jesienne jeże Muchomorków.

Kiedy pod drzewami pełno liści, a za oknem szaruga, wszyscy wiedzą, że jesień rozgościła się na dobre. Gdzie podczas deszczu ukrywa się jeż? Czy szykuje się do zimowego snu? Po co mu igły na grzbiecie? Czy rzeczywiście po to, żeby dźwigać na grzbiecie jabłka? Na te i inne pytania Muchomorki dowiadywały się na zajęciu, przy okazji obchodzonego Dnia Jeża 10 listopada. Na koniec zajęcia lepiły jeża z plasteliny

Muchomorki malują farbami.

Muchomorki podczas zajęć plastycznych. Dzieci wspólne malują farbą – praca zbiorowa. Wychowanie plastyczne jest jedną z form wychowania estetycznego, które pobudza wyobraźnię i wyzwala inicjatywę twórczą, kształtuje osobowość oraz wzbogaca przeżycia dziecka.

Dzień Pluszowego Misia u Muchomorków.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Dzieci z grupy Muchomorków bawiły się z pluszowymi misiami, zarówno tymi z przedszkola jak i misiami przyniesionymi z domu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dzień Dyni u Muchomorków.

W październiku w grupie 3 latków obchodziliśmy Dzień Dyni. Przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a nawet Kaja przebrała się w piękny dyniowy strój. Dzień ten rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Jak również były liczne zabawy, gdzie w roli głównej były dynie. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność tych warzyw i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Świętowanie zakończyliśmy jedzeniem, przygotowanego przez panie kucharki kremem dyniowym, który wszystkim dzieciom bardzo smakował