Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Motylków.

„Pasowanie na przedszkolaka” to wyjątkowa uroczystość – w grupie „Motylki” odbyła się ona 16 listopada 2018r. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności otrzymując od gości gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia
z uśmiechem, pomagać kolegom, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani kierownik Elżbiety Lipskiej
i jej „czarodziejskiej kredki” nasze 3 i 4 – latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, gości jak i nauczycielek. Dziękujemy mamom za przygotowanie poczęstunku na tę okazję.

Pomarańczowy dzień u Krasnoludków.

W dniu 15 listopada grupa Krasnoludki obchodziła Dzień Pomarańczowy. Po śniadaniu zrobiliśmy pyszny sok marchewkowy oraz marchewkowo-jabłkowy. Smakował nam bo był słodki i zrobiony własnoręcznie z owoców przyniesionych przez nas. Po południu świętowaliśmy ten dzień z rodzicami. Kolor pomarańczowy był symbolem tego spotkania. Dzieci wybrały sobie opaskę z marchewką albo dynią, bo takim warzywem chciały zostać na spotkaniu. Krasnoludki pokazały rodzicom jak recytują wiersze, śpiewają piosenki, jak w zabawie rozwijają sprawność manualną rączek. Zrobiły rodzicom również masażyk połączony z recytacją wierszyka, zatańczyły i nauczyły rodziców swoich pląsów i tańców. Wszyscy również schrupaliśmy marchewkę. Panowała radosna atmosfera a uśmiech nie schodził z twarzy mamy i taty. Na stoliku czekały dla nas przysmaki w kolorze pomarańczowym i nasz przepyszny sok marchewkowy i pomarańczowy. Na końcu spotkania rodzice i dzieci ozdabiały marchewkę lub dynię. Pomarańczowe stworki zostały wyeksponowane w szatni. Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę a mamom za przygotowanie ciasteczek.