Dzień dyni u Skrzatów.

Dzień dyni u Skrzatów.

Dnia 26 października w grupie Skrzatów świętowaliśmy Dzień dyni. Większość dzieci i rodziców przyszła do przedszkola ubrana na pomarańczowo, pojawiły się też dyniowe babeczki, lizaki oraz różnego rodzaju dynie. Dzieci zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności, pokazały czego już nauczyły się w 6 latkach a następnie wspólnie z rodzicami ozdabiali dynie, tworząc różne stworki – potworki, które zostały wyeksponowane w szatni. Wszyscy byli weseli i uśmiechnięci. Bardzo dziękujemy mamom, które przygotowały wspaniałe smakołyki.

Skrzaty w Muzeum Bombki Choinkowej.

Skrzaty w Muzeum Bombki Choinkowej.

Dnia 25 października Skrzaty odwiedziły jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Czekała na nas pani przewodnik, która pokazała nam stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok oraz oprowadziła po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomnianym wrażeniem było samodzielne malowanie bombki. Każde dziecko otrzymało również bombkę ze swoim imieniem. Mimo, że do świąt jeszcze czas to ta wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastój.

Pomarańczowy dzień u Biedronek.

Pomarańczowy dzień u Biedronek.

19 października Grupa Biedronek obchodziła Dzień pomarańczowy. Z tej okazji pięciolatki wykonywały sok owocowo-warzywny. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania owoców i warzyw. Następnie dzieci zapoznały się z instrukcją obsługi sokowirówki i wyciskarki do owoców cytrusowych. Przygotowane merytorycznie, przystąpiły do działania. Po wykonaniu soków dzieci omówiły ich kolor, konsystencję i przeszły do degustacji. Po minach pięciolatków łatwo wywnioskować, że sok pomarańczowo-marchwiowy był przepyszny, a towarzysząca temu zabawa może zachęci rodziców do wspólnego przygotowywania takich soków w domu.

Światowy dzień mycia rąk u Krasnoludków.

Światowy dzień mycia rąk u Krasnoludków.

Wydawać by się mogło, że mycie rąk to sprawa oczywista i prosta. Tak jednak nie jest. Nie każdy wie, że prawidłowe mycie rąk może nas uchronić przed rozwojem infekcji i bakterii. Grupa Krasnoludki po raz pierwszy uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. Ten dzień Krasnoludki rozpoczęły od rozmowy nt. zarazków i bakterii. Przypomniały sobie kiedy należy myć ręce i w jaki sposób. Sprawdzały jakie zapachy mogą mieć mydełka, jak wytwarza się piana i jak możemy zabarwić wodę. Ten dzień ma nas zachęcić do mycia rąk i dbania o higienę.

Dzień drzewa u Motylków.

Dzień drzewa u Motylków.

10 października grupa Motylków obchodziła Dzień Drzewa.
Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i nadleśnictwa.
W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia
i ochrony drzew.
W ramach tego święta nauczyciele prowadzili zajęcia dydaktyczne o tematyce ochrony drzew. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co dają drzewa człowiekowi – czyste powietrze, cień w upalne dni, owoce, pokarm i mieszkanie dla zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała grupowa praca – kolorowe JESIENNE DRZEWO. Po zajęciach dydaktycznych dzieci wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, by tam obserwować rosnące drzewa i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec.

Skrzaty robią soki.

Skrzaty robią soki.

Dnia 10 października Skrzaty postanowiły zrobić pyszny sok marchewkowo – owocowy. Najpierw wybraliśmy się do sklepu po marchewkę, dzieci zobaczyły również pracę pani ekspedientki. Po powrocie do przedszkola zapoznały się ze sprzętem do robienia soków – sokowirówką. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pracowały a na koniec ze smakiem wypiły zrobiony własnoręcznie sok.

Dzień uśmiechu u Krasnoludków.

Dzień uśmiechu u Krasnoludków.

Dnia 5.10.2018 grupa Krasnoludki obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu. Od samego rana dzieci uśmiechały się i ten uśmiech towarzyszył im do końca dnia. Krasnoludki przypomniały sobie zasady panujące w grupie. W tym dniu nikt nie mógł zgubić swojego uśmiechu. Krasnoludki bardzo się starały, a najwięcej radości sprawiła im praca plastyczna pt. ” Uśmiech słoneczka”. Na zakończenie dzieci otrzymały ordery i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z szerokimi uśmiechami.

Motylki robią soki.

Motylki robią soki.

W piątek 5 października na zakończenie tematu kompleksowego „Dary sadu i ogrodu” wspólnie zrobiliśmy sok marchewkowo- jabłkowy. Dzieci przyniosły do przedszkola obrane ze skórki marchewki i jabłka, ale były tez słodkie gruszki. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się
z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką następnie samodzielnie wrzucały do niej jabłka i marchewki obserwując jak powstaje z nich pyszny 100% sok. Witaminowy sok wszystkim bardzo smakował.

Dzień Uśmiechu u Biedronek.

Dzień Uśmiechu u Biedronek.

W piątek 5 października gościł na twarzach wszystkich dzieci. Z tej okazji dzieci malowały sobie z pomocą nauczyciela uśmiechy oraz aby wywołać uśmiech u innych przedszkolaków Biedronki naklejały sobie czerwone, pomponikowe noski. To był naprawdę dzień pełen uśmiechów.

Biedronki w sklepie.

Biedronki w sklepie.

W czwartek 4 października nasze Biedronki wybrały się na wycieczkę do sklepu. Dzieci samodzielnie wybierały odpowiednie produkty do sałatki owocowej i płaciły za towar.

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W owocach siła, w owocach zdrowie. Każde dziecko o tym Ci powie!

W piątek 28 września było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!
Dzieci z grupy „Motylków” i „Krasnoludków”na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.
Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców.

Biedronki na wycieczce.

Biedronki na wycieczce.

We wtorek 2 października grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do Tarnobrzega. Swoją przygodę rozpoczęli od spotkania na Zwierzyńcu z panem leśniczym – Ryszardem M. Opowiedział on dzieciom w ciekawy sposób o zwierzętach leśnych, tropach jakie zostawiają oraz o konieczności dokarmiania ich w zimie. Na koniec pobytu w Zwierzyńcu dzieci uczestniczyły w pieczeniu kiełbasek na ognisku i otrzymały odblaski oraz kolorowanki.
Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie Komendy Głównej Policji. Pięciolatki dowiedziały się na czym polega praca policjanta, obejrzały edukacyjny film oraz zwiedziły różne pomieszczenia, w których pracuje policja.
Dzieci były pod dużym wrażeniem tego wyjazdu i już czekają na kolejna wyprawę.

1 2