Pierwsza pomoc – wiemy jak jej udzielać.

W dniu 10 kwietnia 2018 r odbyło się szkolenie dla dzieci z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów z firmy DREAM – TEAM. Dzieci uczyły się jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia życia, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia, jak wezwać pomoc, zadbać o drogi oddechowe poszkodowanego i poinstruować dorosłego jak skutecznie przeprowadzić resuscytację. Dzieci zobaczyły również jak należy użyć automatycznego defibrylatora i w jaki sposób układamy poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
Przedszkolaki te najmłodsze jak i te najstarsze z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszelkie polecenia, uczyły się wierszyków i rymowanek.
„Nie widzę, nie słyszę, nie czuję pogotowia potrzebuję”

Spotkanie Wielkanocne u Skrzatów.

W dniu 26 marca 2018 r w grupie Skrzatów odbyło się Wielkanocne Spotkanie połączone z warsztatami plastycznymi. Dzieci przestawiły krótką część artystyczną, następnie rodzice i dzieci wzięli udział w konkursach a na zakończenie każdy mógł wykonać pracę plastyczną. Dzieci bardzo ochoczo zabrały się do pracy i wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywali różne prace plastyczne związane ze świętami.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za liczny udział w spotkaniu , wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i życzymy Wesołego Alleluja!

Spotkanie Wielkanocne u Biedronek.

W dniu 23.03.2018r. odbyło się Spotkanie Wielkanocne połączone z warsztatami rodzinnymi. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej inscenizacji w wykonaniu dzieci.Kolejnym etapem było wspólne wykonywanie wiosennych kwiatów. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocna pisanka” i pożegnanie się z rodzicami. Miła atmosfera pozwoliła dzieciom i rodzicom na chwilę twórczego zaangażowania oraz wprowadziła wiosenno-wielkanocny nastrój.

Spotkanie Wielkanocne u Krasnoludków 1

W dniu 28 marca 2018 r najmłodsze przedszkolaki Krasnoludki 1 poznawały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na spotkaniu rodzinnym wszyscy razem tańczyli, śpiewali i recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Dekorację sali stanowiły płaskie i przestrzenne pisanki wykonane w domu przez dzieci wraz z rodzicami. Dziękujemy Rodzicom za udział w konkursie i spotkaniu wielkanocnym. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni świątecznymi upominkami. A potem przy pięknie nakrytym stole spożywaliśmy tradycyjne świąteczne potrawy.
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą Krasnoludki 1 z wychowawcą.

Uroczyste śniadanie Wielkanocne.

W dniu 28 marca 2018 r nasze przedszkolaki rozpoczęły świętowanie Wielkiej Nocy – wszyscy spożyli świąteczny barszczyk i babki. Były krótkie z serca płynące życzenia i mile spędzone chwile.

Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami i pracownikami składają najserdeczniejsze życzenia świąteczne – Wesołego Alleluja !